Tag: готви.мк

Видео, Десерти

РЕЦЕПТ КОЈ ГО СРУШИ ИНТЕРНЕТОТ: Чизкејк од три состојки го освојува светот! (ВИДЕО)

Никогаш полесно до вкусен десерт кој се топи во уста… Начинот на подготовка подетално погледнете го во видеото подолу: Повеќе вести на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го […]

Десерти

Колачи по рецепт на нашите баби

Колачот по рецепт на нашите баби можете да го „освежите“ со сладолед или компот од вишни. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп […]

Десерти

Чоко триаголници – ќе побарате репете

Направете вкусни и посни чоко триаголници кои ќе го соберат целото семејство. Верувајте сите ќе бараат репете. Повеќе рецепти на Готви.мк: Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме […]

Tips & Tricks, Видео, Салати

Испекла цела главица лук: Со крајниот резултат ги воодушеви сите! (ВИДЕО)

На едноставен начин лукот можете да го претворите во вкусен намаз идеален за препечен леб. Повеќе вести на Готви.мк Вкусен појадок Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој […]

Главни јадења

ДЕЛИКАТЕС НА ДЕНОТ: Ајвар коцки за ручек

Направете необичен, креативен и секако, многу вкусен ручек со кој ќе ја збогатите вашата трпеза. Ви нудиме коцки со ајвар, кој е актуелен периодов. Повеќе рецепти на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за […]

Главни јадења, Предјадења

Домашни кифлиња со сирење

Вкусно домашно пециво одлично за доручек или вечера. На здравје! Поврзани вести на Gotvi.mk Топли кифлички кои се топат во уста Домашни кифлички Кој е за топли кифлички? Млечни кифлички Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Свечена […]

Препораки

СТРОГО ЗАБРАНЕТО: Овие нешта не смеат да бидат ни близу микро печката

Ако сакате здрав живот, постојат нешта што никако не треба да ги оставате во и до микро печката.Никако не се обидувајте да направите јајца во микро, резултатот ќе биде катастрофа. Влагата која се создава внатре при работењето на микрото, ќе создаде хаос. Може да дојде и до експлозија. Исто така […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Му даде на детето јајце, а тоа сите ги изненади – мора да погледнете

Дали вие им давате на вашите мали дечиња да си играат во кујната? Многу родители често им дозволуваат на децата да си играат во кујната со приборот, но ова што се случи на видеото никој не го очекуваше.Најчесто дечињата прават неред, но ова бебенце навистина скрши јајаце и го размати, […]

Meat

Прсти да излижеш: Пилешко со маслинки и рузмарин

Ако сте љубител на месо, ви нудиме одличен рецепт за пилешко со маслинки и рузмарин. Овој ручек е богат, хранлив, вкусен и здрав. Повеќе рецепти на Готви.мк: Зеленчукова супа Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со јајце Пролетна супа Јагнешка чорба по традиционален рецепт […]

Препораки

Вашето тело СЕ ТРУЕ поради една намирница – секојдневно ја внесуваме, внимавајте

Секојдневно пиеме кафе со шеќер, каснуваме благо, но не сфаќаме колкава штета му правиме на телото.Максималната количина на шеќер е 150 калории или 37,5 грама или 9 лажички за мажи, однсно 100 калории, 25 грама или 6 лажички дневно за жени. Ова го препорачува Американ Харт Асосиејшн, бидејќи поголемото ниво […]