Tag: готви.мк

Главни јадења

Уштипци од пилешко со сирење и прелив од печурки

Вкусни уштипци со неодолив прелив од печурки. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Десерти

Слатка напивка со ледено кафе и банана

Наместо горко кафе наутро, направете ја оваа напивка и уживајте во неодоливиот вкус… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Десерти

Одлична комбинација: Кекси од чоколадо и кикирики без шеќер

Брз и едноставен десерт без шеќер! Послужете и уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Десерти

Едноставен и брз десерт: Мафини со ореви и јаболко

Брз рецепт, фантастичен вкус! Послужете и уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења

Роловано пилешко со пршута, моцарела и тиквици

Вкусен оброк за сите љубители на месо и тиквици. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења

Полпети од тиквици: Лесен оброк кој ќе ве засити

Ви донесуваме одличен рецепт едноставно летно јадење… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења

Плетенки од тесто со домати

Меко печиво идеално да го започнете денот. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко