Tag: готви.мк

Видео, Десерти

Баунти штангли без печење (Видео рецепт)

 Баунти штангли без печење. Прочитај повеќе на Gotvi.mk:Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа? Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки Природна маска за отстранување на митесерите од носот Ослободете се од […]

Повеќе

Смути со варена тиква – Витамини и преубав вкус во чаша

Направете си вкусно смути.   Се се става во блендер, се меша и пие. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа? Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки […]

Препораки

Спречува песок и камен во бубрегот – Овошје кое е лек за бубрезите

Лимонот е многу здрав и корисен и помага особено за проблеми со бубрезите. Цитрусната киселина спречува камен и песок во бубрезите, и го стимулира цревниот канал. Спречува констипација односно затвор. Така и се забрзува метаболизмот, па затоа користете лимон често. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Сода бикарбона – замена за 8 скапи […]

Tips & Tricks

Внимавајте на ова – Важна „цака” за убав пандишпан или кора за торта

Сите сакаме убаво испечена кора за торта, а за тоа треба да знаете цака. Секогаш внимателно делете го јајцето односно белката од жолчката. И најмала трага жолчка во белката нема да овозможи добро да се измати и да имате убава кора. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Сода бикарбона – замена за 8 […]

Препораки

За притисок, метаболизам и желудникот – Овошје кое многу ни помага

Крушите се здраво и корисно овошје и многу помагаат за проблеми со желудникот. Имаат многу влакна, посебно ако се јадат со кора, а влакната помагаат за желудникот и неговото правилно функционирање.Го намалуваат и крвниот притисок. Го забрзуваат и метаболизмот, а имаат и многу витамин ц. Една порција има само 100 […]

Видео, Десерти

Се топат во уста: Неодоливи рафаело топчиња готови за 5 минути

Брзо и лесно подгответе неодоливи рафаело топчиња! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Златина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо […]

Предјадења

Крем супа од брокула: Лесна и кремаста фантазија од вкусови, готова за миг

Овој рецепт е идеален за ладните денови бидејќи ќе ве згрее за миг! Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен […]

Салати

Зелка и морков – салата полна со витамини

Рецепт за класична салата со зелка и морков. Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која […]

Видео, Главни јадења

Едноставна и брза погача со сувомеснато и сирење – превкусна е

Едноставен рецепт за вкусна погача со сувомеснато и сирење. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Златина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир […]

Десерти

Едноставен ролат со џем

Ролат со џем, едноставна подготовка, а вкусот е фантастичен! Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна […]