Tag: гитарист

Забава

ФОТО:Влатко Стефановски со концерт во Сарти, Грција

Македонската музичка легенда, Влатко Стефановски викендов (04 септември) ќе одржи концерт на бината на Арменистис кај Сарти, Грција. Тој е најавен како топ гитарист и основач на култната група „Леб и Сол“. Погледнете ја целата најава и со кого Стефановски ќе настапува ТУКА Прочитај повеќе: Кое е омиленото јадење на […]