Tag: германски

Препораки

Германски еликсир за здравје

Основата на германскиот еликсир за лекување и спречување на запушени артерии и спас од холестерол е во овој рецепт.   Се ситни лукот, се става лимонот со рендана кора, се става рендан ѓумбир и се става се во два литри вода па се пие во текот на денот. Прочитај повеќе […]

Повеќе, Препораки

Уписи за курсеви по германски јазик во Гете-институт до 20 Април

Корисна информација за сите кои сакаат да го научат германскиот јазик и да студираат, работат или живеат во Германија е дека до 20.04.2018 година траат уписите во Гете-институт Скопје за изучување на германски јазик за возрасни на сите нивоа: од А1 до С2. Курсевите се екстензивни или интензивни, а за […]

Tips & Tricks, Видео

Германски природен лек: Чисти артерии, намалува холестерол

Овој германски природен лек ги чисти артериите и го убива тивкиот убиец холестерол. Еве како да го заштитите вашето здравје: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета Ким Кардашијан откри како […]

Видео, Десерти

Посебен рецепт за палачинки: Германски, полнети, меки

Сите сме љубители на палачинки, но вакви сигурно немате пробано до сега.Ако ви здодеа од палачинки со крем или ореви, направете полнети германски палачинки. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: САМО 18+ ФОТО: Орландо Блум и Џастин Бибер го покажаа половиот орган викендов 18+ ФОТО: Џастин Бибер се соблече сосема гол и им […]