Tag: временска

Забава

Викенд временска прогноза

Времето во Македонија претпладне сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне променливо и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и умерен до засилен северен ветер, особено во северните и источните делови. Во вечерните часови локално процесите ќе бидат изразени во форма на невреме. УВ-индексот ќе изнесува 7.Температурата ќе […]

Повеќе

Пороен дожд, силен ветер и грмотевици: Вечерва силно невреме

Времето во Македонија претпладне сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне променливо и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и умерен до засилен северен ветер, особено во северните и источните делови. Во вечерните часови локално процесите ќе бидат изразени во форма на невреме. УВ-индексот ќе изнесува 7.Температурата ќе […]

Повеќе

Повторно невреме во Македонија

Повторно не очекуваат невреме и тешки ноќи во Македонија. Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност и слаб ветер, претежно од јужен правец. Во западните делови е можна краткотрајна појава на врнежи од дожд. УВ-индексот ќе изнесува 7.Темепратурата ќе се движи од 22 до 35 […]

Повеќе

ВРЕМЕНСКА: Конечно се враќаат сонцето и летото – Еве од кој ден

После обилните врнежи кои го зафатија Скопје, времето низ цела Македонија е облачно со повремени врнежи. Но, кога ќе се врати Сонцето и летните температури? Метеоролозите викаат веќе од Недела, 14 Август. Погледнете ја временската прогноза на AccuWeather за нашиот регион: Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за […]

Повеќе

Ќе запре ли невремето? – еве што ќе се случува денеска

По невремето кое одзема човечки животи, времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот врнежите ќе престануваат. УВ-индексот ќе изнесува 7.Утринската температура ќе се движи од 14 до 23 степени, а дневната 26 до 34 степени. Во Скопје ќе […]