Tag: волумен

Tips & Tricks

Направи сама во кујната: Маска за супер волумен на вашата коса

Со редовната употреба на оваа маска, вашата коса ќе стане многу погуста, но и ќе се забрза нејзиниот раст. Маската за коса на база на какао ќе ја обнови нејзината структура, ќе и даде мекост и сјај. Дајте и на вашата коса вистинско спа уживање: Рецепт: 1/2 чаша кефир промешајте […]

Tips & Tricks

Кажете му збогум на првутот: Маска од 7 денари за волумен и раст

Фризерите ја препорачуваат, а многу е едноставна и евтина. За седум денари ќе имате совршена маска за коса.Она што е најважно е дека резултатите се долготрајни, а не краткотрајни и дека оваа маска од квасец која чини само седум денари, е трајно решение и за најсувата и најоштетена коса. Помага […]

Повеќе

Направи сама: Природна маска за супер волумен на вашата коса

Со редовната употреба на оваа маска, вашата коса ќе стане многу погуста, но и ќе се забрза нејзиниот раст. Маската за коса на база на какао ќе ја обнови нејзината структура, ќе и даде мекост и сјај. Рецепт: 1/2 чаша кефир промешајте со 1 кафена лажичка какао и 1 жолчка […]