Tag: вкусно

Деликатеси, Повеќе

Паштета од чварки – Како ви звучи овој брз рецепт?

Направете вкусен намаз од чварки. Посебен е, нешто ново и вкусно. Ова е рецептот: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Тартар сос Руски гулаш со најкремаст сос Сочно месо во сос Црвен сос во шампињони Сочни шницли во сос од кромид Кременадли во ајвар сос Пикантно пилешко во лут сос Батаци […]

Предјадења

Коцки кои се полн погодок за појадок – Посебно вкусни, не одземаат многу време

Направете солени ленти или коцки кои денот ќе ви го направат повкусен. Ова е рецептот за нив: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми Кралски појадок со кој ќе слабеете Појадок или вечера за медал

Главни јадења, Салати

Необична салата од ориз и колбаси

Оваа салата има многу богат вкус, а можете да ја послужите и како лесен оброк! Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула […]

Видео, Десерти

Колач кој го освои светот: Тробоен чоколаден мус готов во рекорден рок

Овој десерт стана светски хит, проверете и зошто! Овој чоколаден колач во три бои ќе го направите многу едноставно, а во неговиот вкус ќе ужива секој. За овој десерт подгответе калап, а деталните инструкции за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава […]

Видео, Главни јадења

Ги пресекла виршлите на половина: Кога ќе го видите крајниот резултат, веднаш ќе се фатите за работа!

Од сега овој рецепт ќе ви стане омилен – ќе го правите за сите прилики, од седенки со пријателите до доручек или вечера. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг […]

Десерти

Обланди какви што не сте јаделе – Филот ги прави посебни

Направете вкусни обланди во вашата кујна со тиква. Навистина одличен рецепт особено за есен и зима. Еве како да ги направите: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Обланда ролат со ореви Обланда за 15 минути Брзи мафини: Неодолива комбинација од јаболко и чоколадо Трилече – неверојатно вкусен домашен […]

Посно и веге, Салати

Нешто ново и полно витамини: Салата со спанаќ

Направете вкусна салата која е витаминска бомба. Посна е, па може да ја консумираат и сите кои се хранат вегетаријански или за време на денови на пост. Ова е сè што ви треба: Повеќе салати на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена […]

Десерти

Ви требаат 20 минути, а нема печење – Рецепт за сникерс бајадера

Едноставен колач за кој ви требаат 20 минути од вашето време за подготовка. Нема печење, се мати и става во ладилник. Ова е рецептот за сникерс бајадера. Уживајте во овој сладок вкус 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Посебни бомбици – од една смеса 20 топчиња Домашно тоблероне со кока кола Трилече – […]

Предјадења

Појадок кој може да го понесете и на работа – Нов проја рецепт

Ако денот по утрото се познава, овој ден ќе ви биде одличен. Направете вкусна проја со тиквички и морков. Супер комбинација за почеток на денот, за брзо јадење на работа или за мезе. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее […]

Главни јадења

Јунешки гулаш со печурки – гурманско јадење со богат вкус

Ако сакате јадење кое ќе ги воодушеви сите гурмани, ова е вистинскиот рецепт за вас! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки […]