Tag: вкусно

Десерти

Чоколадни колачиња со карамела

Во средината на овие крцкави колачиња ве очекува слатко изненадување… Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите […]

Деликатеси

Направете ги познатите „перечиња” со богат вкус во вашата кујна

Евтино е брзо и забавно. Направете ги познатите грицки-переци во вашиот дом. Еве што ви е потребно за супер забава со друштвото. Повеќе рецепти на Готви.мк: Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи Флеки од […]

Главни јадења

Пица-мусака: Јадењето кое го освои Балканот

Сите го сакаме вкусот на компири, но и вкусот на пица. Па зошто тогаш да не направиме совршенство од овие два одлични и омилени вкуса? Повеќе рецепти прочитајте на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Ви здодеа од торти и палачинки? – овој десерт мора да го пробате

Ако ви се јаде нешто благо и сакате да си подготвите нешто необично и вкусно, ова е решението за вас.Супер вкусни чоколадни колачи кои се топат во уста. Подготовката погледнете ја во следното видео. Повеќе рецепти на Готви.мк: Палачинките на Леа Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки […]

Видео, Главни јадења

ВАКОВ ПОМФРИТ НЕ СТЕ ПРОБАЛЕ: Нема да верувате колку е вкусно

Помфрит може да направите и од палента. Верувате или не, се што ви треба за деликатес во кујната е палента, моцарела и кашкавал.Начинот на подготовка и состојките погледнете ги во следното видео. Многу е брзо и едноставно, а вкусот фантастичен. Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг […]

Десерти

Нека не ве лаже името: Торта “Руска салата”

Оваа торта е неверојатно вкусна, а нејзиното име е неверојатно невообичаен. Се вика Руска салата, но е блага и убава и никој не може да и одолее. Повеќе десерти на Готви.мк: Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт […]

Десерти

Неодолив крем од банани

Засладете се со вкусен крем од банани… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк Енергија за цел ден: Почнете го денот со чоколадно смути Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета Портокалово смути – за да бидете активни цел ден Смути од лубеница за почеток на денот – […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Замеси тесто а потоа… – овие сендвичи се фантазија

Овие сендвичи се највкусните кои сте ги пробале некогаш.Се што треба е да замесите тесто и да ги испечете тркалцата, кои подоцна може да ги наполните по желба. Уживајте и гответе со љубов 🙂   Повеќе рецепти на Готви.мк: ФОТО: Фестивал на виното во Македонско село – Втора вечер Почнува […]

Видео, Десерти

БРЗ ДЕСЕРТ ВО ШОЛЈА: Ќе го соберете целото семејство за неколку минути

Направете вкусен десерт во шолја за само неколку минути. Потребните состојки и начинот на подготовка погледнете ги во следното видео.Верувајте, се прави за миг, брзо е лесно и евтино и сите ќе поитаат кон трпезата.     Повеќе десерти на Готви.мк: Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите […]

Видео, Салати

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Француска салата

Малкумина се оние кои не сакаат француска салата, но знаете ли да ја направите? Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог: Повеќе рецепти на Готви.мк:   Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен […]