Tag: вкусно

Видео, Посно и веге

Посна мусака за празникот Св. Архангел Гаврил – вкусен и евтин ручек

Денеска е Свети Архангел Гаврил, еден од најголемите празници на кои се пости, но и традиционална среда во која се пости. Ви нудиме рецепт за посна мусака, еве како се прави: Повеќе поврзани рецепти на Готви.Мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по […]

Видео, Десерти

Чоколаден колач без печење

Направете совршен колач за горештините, чоколаден и вкусен, без печење и стоење до шпорет. Ова е се што ви треба и подготовката: Повеќе на Готви.мк: Повеќе посни рецепти тука Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Главни јадења

Најмеките домашни тортиљи: Рецепт од само 3 состојки, 5 пати повкусни од леб!

Се прават многу брзо и лесно, а можете да ги послужите наместо леб или полнети со омилениот фил…   Добар апетит! Повеќе поврзани рецепти на Готви.Мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф […]

Десерти

Меки и сочни, едноставно се топат во уста: Американски палачинки какви што немате пробано досега!

Американските палачинки се едноставно превкусни! Ви донесуваме едноставен и брз рецепт за овој вкусен десерт кој можете да го правите за доручек, или како десерт за семејството и пријателите.   Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути […]

Повеќе

ЛУБЕНИЦА НА СКАРА! Сите кои ја пробале велат дека е одлична!

Искористете ја сезоната на лубеници за несекојдневна скара. Сите кои пробале лубеница на скара велат дека е одлична!   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација […]

Tips & Tricks

Кога купувате бабури внимавајте на ова – вака нема да згрешите

Иако можеби не знаете, пиперките имаат пол. Машките имаат три, а женските четири испапчувања. Токму тие испапчувања многу влијаат на нејзиниот вкус.Секоја пиперка има меѓу три и пет испупчувања, а најчесто ги наоѓаме оние со три. Онаа со три е најдобра за готвење и јадење, односно за печење, а оние […]

Видео, Главни јадења

ПОДОБРО ОД ЗДЕНКИ И КАШКАВАЛ: Похована моцарела со неверојатен сос

Направете совршена похована моцарела, со сос кој го надополнува вкусот. Брзо и лесно се прави, еве како: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој […]

Десерти

Јамајка колач

Кога во колачот ќе ставите банани и ананас ќе добиете освежувачки егзотичен десерт.   Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт […]

Главни јадења

Пиперки полнети со кисела павлака и шунка

Послужете ги како предјадење или како лесен ручек…   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО РЕЦЕПТ за најмеките кифли со јогурт

Меки кифлички кои се топат во уста, а такви остануваат и наредниот ден. Полнете ги по желба, но и празни се преубаави…   Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој […]