Tag: вкусно

Главни јадења

Крцкава сланина со препечен леб и лук!

Совршена комбинација на лук, сланина и леб…   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа Свежа салата со брокула

Главни јадења

Шницли во сусам сос: Никој нема да стане од маса додека не се испразни тавата!

Едно е сигурно – ќе го обожавате ова фантастично јадење!   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт […]

Десерти

Најлон торта: Хит рецепт кој ќе ве освои!

Бела кора во комбинација со бисквити и чоко банани ќе ве остави без зборови…     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: […]

Видео, Салати

Необична салата со тесто по рецептот на српската пејачка

Направете вкусна и необична салата по рецептот на Илда Шаулиќ, ќерката на познатиот фолкер Шабан Шаулиќ. Салата со корпички од лиснато тесто. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот Леонардо ди Каприо […]

Видео, Главни јадења

Хроно пица венец – необично, а вкусно јадење (ВИДЕО)

Еве еден здрав оброк – пица со интегрално брашно од „Бабина кујна“. Ваков специјалитет не сте пробале… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата […]

Десерти

Хармонија на вкусови: Направете домашно тоблероне

Уживајте во популарниот десерт направен во вашата кујна!   Послужете и уживајте!   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер […]

Главни јадења

Најубавиот леб на светот: Индиско печиво во кое ќе се заљубите!

Индиската храна е позната во светот по своите пикантни јадења, а нивниот леб е можеби најпосакуваниот дел од нивниот оброк. Лебот наечен „Наан“ личи на сомун, но е помек и повкусен. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана […]

Видео, Десерти

Лесно и едноставно направете оригинален, а домашен еурокрем (ВИДЕО)

Веќе со децении еурокремот е незаменлив намаз. Но, наместо да трошите пари за да го купите, ви донесуваме едноставен рецепт како да го направите сами…   Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема […]

Видео, Главни јадења

Несекојдневна и евтина: Гребер погача каква што не сте пробале

Подгответе ја оваа погача и уживајте во вкусот… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Миица Михаиловиќ: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на […]

Главни јадења

Отсега пиперките ќе ги полните само на овој начин!

Извонреден доручек, ручек, вечера или прилог, кој како сака, така и нека подготви!   Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар […]