Tag: вкусни

Предјадења

Солени мафини со спанаќ и сирење

Направете солени мафини со спанаќ повкусни дури и од пита. Ова е рецептот и детали како да ги приготвите: Повеќе на Gotvi.mk: Посни банана мафини Мафини со кокос Брзи мафини – крофни со сирење Едноставни и неодоливи мафини со сирење Мафини со јајца на око Чоколадни мафини Вкусен дсерт: Лешник […]

Десерти

Постојат многу рецепти, ама овој е највкусен: „Кокос коцки”

Префинет и неодолив спој на чоколадо и кокос. Богато уживање за сите љубители на слатки и десерти. Ова е рецептот, како и начинот на подготовката: Уживајте 🙂 Повеќе десерти на Gotvi.mk: Вкусот на есента бомбици со дуња кокос и ореви Преубава обланда со кокос Незаменлив вкус на кокос Рафаело коцки […]

Предјадења

Запечени топли сендвичи – Домот ќе замириса

Вкусни и брзи пица сендвичи за појадок кои се топат во уста. Вашиот дом ќе замириса и сите ќе ги намами на трпеза. Ова е рецептот и начинот на кој се подготвуваат: Добар апетит! Повеќе на Gotvi.mk: Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе […]

Деликатеси

Повкусни се од кифлички: Бомбици од тесто

Од бомбици никогаш доста, овој пат ви нудиме нешто вкусно,  брзо и лесно, во солено издание.     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека Оставете ги децата […]

Главни јадења

Брз рецепт по напорниот работен ден: Погачи како на нашите баби

Направете нешто брзо по напорниот работен ден, погачи од компир.     Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве […]

Видео, Десерти

Видео: Без јајца, шеќер и брашно – брзи колачиња за правење, вкусни за јадење

Колачи кои се здрави, вкусни, брзи, лесни з аизработка и крцкави. Направете колачиња без јајца, без шеќер и брашно, посно ама толку вкусно. Ова е рецептот: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење […]

Pastes, Видео

Еден додаток ги прави ИЗВОНРЕДНИ: Макарони какви што не сте пробале  

Направете совршени макарони со кикиритки. Звучи чудно и неверојатно, но е навистина вкусно. Ова е рецептот, се што ви треба и начинот на подготовката:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите […]

Видео, Предјадења

ВИДЕО: Топли и крцкави сендвичи за зимата – со путер го направи ова

Крцкаво, вкусно и топло, идеални сендвичи за зимата.Стави леб во тава на оган, стави путер, кашкавал и доби нешто неверојатно.     . Stacked Grilled Cheese Sandwich : @Tastemade ••••••••••••••••••••••••••••• Follow @realfoodz Follow @simplistic_food ••••••••••••••••••••••••••••• Like 10 Posts And Follow Double Tap If You Like This Turn On Post Notifications […]

Посно и веге

Интегрални веге шпагети – пробајте, ќе ви се допаднат

Ако имате дилеми дали интегралните шпагети се еднакво вкусни како и обичните, ве уверуваме дека тоа е така. Не е голема филозофија да сварите интегрални шпагети, а начинот на готвење е ист како и за обичните шпагети. На здравје! Поврзани вести на Gotvi.mk: ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Направете […]