Tag: видео

Meat, Видео, Главни јадења

Видео рецепт: Свинко со кари сос и печурки – сочно месо од кое ќе мириса домот

Направете вкусен ручек со свинско месо и кари сос.     Ова е деталната подготовка: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири […]

Видео, Главни јадења

Рецепт за почетници: Како да испржите млади компирчиња да бидат крцкави од надвор, а меки од внатре (Видео)

Рецептот е наменет за почетници и сите оние кои не се сигурни како најдобро да испржат млади компирчиња. Добар апетит! Деталите погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со […]

Видео, Десерти

Брз и едноставен десерт: Сладолед колач од јогурт и шумско овошје (Видео)

Неверојатно брз и едноставен десерт со магичен вкус! Погледнете го начинот за подготовка на овој вкусен десерт. Вашата уметност и вештина на снаодливост со овој едноставен рецепт ќе дојдат до израз. Потребни ви се малини, капини, фстаци и јогурт. Начинот на подготовка е детално објаснет во видео записот. Пробајте, нема […]

Предјадења

Кифли со брашно од хељда – три пати поздрави од обичните, а толку вкусни

Не се чека тестото да нарасне, брзи се и поздрави од обичните кифлички.Ова е супер рецепт за кифли со хељдино брашно.   Ова е детална подготовка: Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок […]

Видео, Главни јадења

Солени кифлички од пченкарно брашно (Видео)

Меки и сочни кифлички, многу вкусни дури и кога ги правите празни. Тогаш се најдобри со јогурт или кисело млеко, можете да ги јадете наместо леб, а меки се и наредниот ден. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: […]

Видео, Главни јадења

Брз ручек без стоење на нозе и мака: Евтин компир деликатес, крцка во уста

Направете брз и вкусен викенд ручек за цело семејство со компир.Деликатес со малку пари, ова е рецептот: Ова е деталната подготовка: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: […]

Видео, Главни јадења

Лазањи на стар начин (Видео)

Вакви лазањи се уште не сте пробале! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи […]

Видео, Главни јадења

Домашни солени полжавчиња со сирење и кулен (Видео)

Фантастичен рецепт за домашно печиво! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче […]

Видео, Предјадења

Нема месење, цел дом ќе мириса од рерната: Брзи погачи со сирење (Видео рецепт)

Направете вкусни погачи со сирење без месење и без мака.Ова е рецептот:       Ова е деталната подготовка: Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Перничиња од тесто Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите […]

Видео, Десерти

Домашен сладолед од јагоди од само 3 состојки (Видео)

Подгответе освежувачки десерт од јагоди, брзо и едноставно… За совршена летна сезона ви нудиме единствен рецепт за домашен сладолед. Направете кремаст и богат сладолед од јагоди следејќи ги инструкциите и деталите за подготовка во видеото во прилог. Од состојки ќе ви бидат потребни 2 шолји слатка павлака, 300 мл млеко […]