Tag: видео

Видео, Десерти

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Колач со јагоди, аронија и рибизли

Овошен колач кој морате да го пробате, идеален за секое годишно доба! Повеќе на Готви.мк: Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Чоколаден мус кој ќе го направи и почетник

Неверојатно вкусно, чоколадно и кремасто, а многу брзо и евтино. Ви нудиме да го погледнете ова видео за десерт од соништата. Овој мус ќе го направи и почетник во кујната. Повеќе на Готви.мк: Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција […]

Видео, Предјадења

ВИДЕО: Појадок за кој полудеа 50 милиони луѓе – видеото ќе во покаже зошто

Ако сакате да го пробате рецептот кој го залуде светот, тогаш ова видео нека биде вашиот водич.Ви требаат само шунка, кашкавал, леб и јајца. Евтино, уникатно и вкусно, брзо се прави, побрзо се јаде.   Повеќе на Готви.мк: Солени палачинки Палачинките на Леа Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 […]

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Вашиот Инстаграм ќе биде најпопуларен – трикови за поубави фотки со храна

Ана Ли е стилист за храна и таа ќе ви покаже како вашите порции да изгледаат поубаво за на социјалната мрежа Инстаграм.Со обични и евтини намирници и помагала ќе направите супер декорација. Повеќе на Готви.мк: Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот Леонардо ди Каприо – […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Крцкави компири по кои полуде светот – веднаш ќе ги зготвите

Крцкаво, брзо, лесно и вкусно. Крцкави компирчиња кои ќе ви го одземат здивот. Подготовката погледнете ја во следното видео.   Повеќе на Готви.Мк: Крем чорба од тиква и компири Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин Мусака со печурки Мусака со карфиол и мисиркино месо Мусака на ориентален начин Повеќе […]

Видео, Деликатеси

ВИДЕО: Смесата за палачинки ја стави во шприц – ќе останете без текст

Ако мислевте дека сте виделе се во кујната, сте се излажале. На ова видео е прикажана уметност со палачинки. Ставете смеса во шприц и обликувајте фигури со кои ќе направите магија. Домаќинките полудеа по ова видео.   Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува […]

Видео, Главни јадења

СИГУРНО ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ: Еве зошто по овој доручек „полудеа“ 50 милиони луѓе! (ВИДЕО)

Има ли нешто поубаво од вкусен, крцкав доручек, кој мириса на препечен леб, вкусна шунка и топен кашкавал? Секако дека не! Ви претставуваме рецепт по кој интернетот „полуде“ – го погледнале повеќе од 50 милиони луѓе, а го споделиле 500 илјади корисници на Фејсбук. Ќе ви бидат потребни меко варени […]

Видео, Главни јадења

Експресен доручек од шолја: Уште вакво јајце не сте пробале! (ВИДЕО)

Само неколку состојки ви се доволни за во целост да уживате во почетокот на новиот ден… За детална подготовка погледнете го видеото: Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Вистински специјалитет – Бургер од растурено пилешко со барбекју сос Салата која летово ќе ја правите секој ден Англиски погачици со чедар – ќе […]

Видео, Деликатеси

ВИДЕО: Ова е повеќе од деликатес

Неверојатно вкусен деликатес каков што не сте пробале до сега. Погледнете ги потребните состојки и подготовката во видеото. Повеќе на Готви.мк: Крем чорба од тиква и компири Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин Мусака со печурки Мусака со карфиол и мисиркино месо Мусака на ориентален начин Повеќе рецепти со […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Српската пејачка матеше јајца без градник – радост за мажите

Српската пејачка Александра Пријовиќ, која и е снаа на Лепа Брена, беше гостинка во Ами Џи шоуто каде матеше јајца. Секогаш Огнен дава задачи на гостите, а овој пат на радост на мажите е добро тоа што Александра беше без градник.   Повеќе на Готви.мк: ФОТО: Марјана во жешко издание […]