Tag: видео

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Нема веќе мачење во кујната – вака најбрзо се чисти авокадо

Авокадото е здрава овошка, богата со витамини, минерали, десет пати повеќе калиум отколку бананите, и секако влакна кои го штитат здравјето. Добриот плод е тежок за својата величина и не би требало да има дамки на него. Еве како најбрзо да го исчистите авокадото. Повеќе трикови на Gotvi.mk кои ќе ви […]

Tips & Tricks, Видео

Еве како правилно да ги наредите садовите во машината за перење (ВИДЕО)

Ако сте од оние кои сакаат да готват, знаете дека најтешкиот дел е чистењето и средувањето на нередот во кујната и трпезаријата. Сигурно секојдневно се обидувате да ја наполните машината за перење садови, но колку и да се трудите нема место за сите садови? Сепак, постои начин убаво да се […]

Tips & Tricks, Видео

Со нож пресекол пиперка. По ова, секогаш ќе го користите овој феноменален трик! (ВИДЕО)

Сечењето пиперки знае да биде прилично тешко. Многу се тврди, па добро ќе се измачите додека ги исечете, а кога конечно ќе го направите тоа, нивните семки ќе се растурат на сите страни! За среќа, тука е популарниот Јутјубер, Дејв Хакс кој ќе ви покаже еден едноставен начин како да […]

Tips & Tricks

ВИДЕО: Трикови со кујнски нож кои ќе ви го променат животот

Неколку корисни трикови со нож во кујната кои ќе ви го променат животот. Еве како да си ја олесните и забрзате работата при подготовката на оброци за вас и вашите најмили.https://www.youtube.com/watch?v=dwLzpijGwI0 Повеќе поврзани вести на Готви.мк: 18+ ФОТО: Џастин Бибер се соблече сосема гол и им го покажа на сите […]

Повеќе

ВИДЕО: Шарено и екстремно вкусно – Не сте виделе повкусен милкшејк

Шерени бои, вкусни благи намирници и неодолива декорација. На следното видео погледнете како да направите вкусен грандиозен милкшејк од кој застанува здивот.https://www.youtube.com/watch?v=m8WACcHLeeQ Повеќе вести на Готви.мк:   Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија На традиционален британски појадок со Џон Њуман Кои […]

Десерти

ВИДЕО: Најлесниот и најевтиниот рецепт на макаронс колачињата

Макаронс се колачињата кои со брзина на светлината го освоија светот, а јасно е и зошто. Оние кои ги пробале знаат зошто сите полудеа да го откријат рецептот за ова вкусно задоволство.Супер вкус, шаренило и примамлив изглед. Се што треба да направите е да го погледнете следното видео кое ќе […]

Забава

ВИДЕО: Зема бормашина и избуши тиква – И вие ќе го сторите тоа!

Од намирниците кои ги користиме за јадење, може да направиме многу нешта корисни за во домаќинството. Овој човек зема бормашина, издупчи тиква и доби нешто неверојатно кое и вие ќе го употребите ако правите некаква забава.Се што треба да направите е да го погледнете следното видео: Резултатот-генијален! Повеќе вести на […]

Tips & Tricks

ВИДЕО: Храната како уметност – Декорации за кои пријателките ќе ви љубоморат

Направете супер декорација од морков, кој е одличен зеленчук полн со витамини и благодети за здравјето, особено во есенскиот период кога има многу настинки и вируси.Сите пријателки ќе ви завидуваат. Се што треба е да го погледнете видеото за да создадете магија во кујната: Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Декорација […]

Видео, Предјадења

Крцкави, а се топат во уста – Стапчиња со сирење готови за неколку минути!

Готови се за неколку минути, а од масата ќе исчезнат во рок од неколку секунди! Начинот на подготовка погледнете го во ова видео: Повеќе рецепти на Готви.мк Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Еве како да направите домашен путер за 3 минути

Многу едноставен рецепт со кој ќе направите домашен путер за 3 минути. Потребна ви е само една состојка и миксер. Резултатот е одличен, погледнете во видеото: Причитај повеќе на Gotvi.mk: Медени колачиња од путер и брашно Брашно, пиво, јајца и путер – 4 состојки за генијален резултат во кујната Видео: […]