Tag: видео

Видео, Предјадења

ВИДЕО: Домаќинките полудеа по овој сендвич – од сега ќе правите само ваков

Домаќинките полудеа по овој рецепт за тост со јаболка. Ова се највкусните сендвичи направени некогаш. Погледнете го видеото и ќе ви биде јасно кои состојки се потребни и начинот на подготовка. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири Гнездо од компири со селско месо ВИДЕО: Како да направите […]

Видео, Главни јадења

Растопен кашкавал и лукче – леб од соништата

Мирис на тазе печено лепче од кујната, со арома на лукче. Има ли подобро?Ова е супер рецепт за вкусен ручек во вашиот дом. Ви требаат брашно, шеќер, оригано, лук,вода, чили, путер, кашкавал. Подготовката е опишана во видеото: Повеќе на Готви.мк: Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со […]

Видео, Главни јадења

Ќе барате парче повеќе: Совршен рецепт за незаборавни маргарити (ВИДЕО)

Одлични за вечера, но и за доручек… На здравје! Повеќе на Готви.мк: Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат […]

Видео, Салати

ВИДЕО: Стави варени јајца во краставици – резултатот совршенство

Неколку јајца и зеленчук во краставица за супер салата. Овој генијален рецепт ќе ви ги разбуди сите сетила. Подготовката е прикажана во видеото: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед Пудинг од ориз Чоколадна баклава Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Неодоливо вкусна: Домашна торта со […]

Видео, Десерти

Еве како да направите домашен јафа колач! (ВИДЕО)

Направете колач кој ќе ги воодушеви сите… Ако сакате брзи, вкусни и евтини колачи, ова е идеален рецепт за вас. Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог: Повеќе десерти на Готви.мк: Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед Пудинг од ориз […]

Забава

Северина ги „почасти“ фановите на Фејсбук со ново видео

Северина руши рекорди на социјалните медиуми. Еве го нејзиниот најнов видео поздрав до сите нејзини фанови на Facebook. Уживајте: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: ФОТО: Северина вака лупи пиперки за ајвар Северина: Кога го гледам моето видео, умирам од срам (ВИДЕО) ФОТО ГАЛЕРИЈА: Каде престојуваше и јадеше Северина во Берово ФОТО: Кој […]

Видео, Главни јадења

Почнал да реди сланина во тавата: Кога ќе видите што направил, веднаш ќе се фатите за работа! (ВИДЕО)

За вкусен специјалитет не ви треба многу кулинарска вештина, а тоа ќе го видите и во оваа снимка. Потребни ви се малку сланина, компир и сирење за да го направите ова превкусно јадење. Еве и како: Повеќе рецепти на Готви.мк: Зеленчукова супа Крем супа од моркови Телешка супа со куркума […]

Видео, Десерти

Вкус кој ќе ве врати во детството: Еве како да направите НЕОДОЛИВИ ванилици со ореви (ВИДЕО)

Вкусот на овие колачиња ќе ве врати во детството… Уште еден рецепт за колачи кои ги правеле нашите баби. Доколку изберете неколку различни џемови, ќе имате и неколку различни вкусови ванилици. Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог: Повеќе рецепти на Готви.мк: Нема веќе стоење до шпорет: Колач […]

Видео, Главни јадења

Рецептот за ова ќофте го погледнале 173 милиони луѓе! Еве зошто…

Ќофтињата секогаш се добар избор за вкусен оброк, но вакво нешто сигурно не сте пробале. Цел свет е воодушевен! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да […]

Tips & Tricks, Видео

Овој трик сигурно не го знаевте: Еве како да отворите конзерва со лажичка! (ВИДЕО)

Веднаш на старт ќе ви кажеме дека ги обожаваме видеата од кои можеме да научиме нешто. Популарниот „Јутјубер“ Дејв Хакс повторно се врати со нов корисен трик. Овој пат, ќе ни покаже како да отвориме конзерва во итни ситуации. На видеото во прилог, Дејв објаснува како да отвориме конзерва со […]