Tag: видео

Видео, Десерти

Куглоф со кокос – мек и мирисен колач без јајца (Видео)

Подготовката на овој куглоф е многу едноставна, а се добива вкусен, мек и мирисен колач.   Уживајте во финиот вкус! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди […]

Главни јадења, Деликатеси

Видео: Домашно тесто од компир по рецепт на италијанските домаќинки

Направете вкусно тесто од компир какво што не сте јаделе до сега.Ова е рецептот:   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете […]

Предјадења

Рецепт кој не е комплициран и не одзема време: Највкусни солени мафини за појадок

Ако сакате да испробате нов и вкусен појадок, ви нудиме мафини со шунка и сирење.Појадок кој не е комплициран и не одзема многу време. Ова е се што ви треба и постапката:       Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар […]

Видео, Десерти

Сочна баклава со јагоди: Толку вкусна се уште не сте пробале (Видео)

Наместо класична со ореви, пробајте ја оваа фантастична баклава со јагоди, ќе барате парче повеќе! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно […]

Видео, Десерти

Смеса од три состојки: Торта, бомбици или колач – нема печење, готово за 10 минути

Направете брз и вкусен колач од само три состојки, без многу труд и за малку пари.Ова е рецептот:         Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: […]

Tips & Tricks, Видео, Главни јадења

Нов техника за спремање пилешко: Отсега месото ќе го поховате само на овој начин (Видео)

Месото, сирењето или зеленчукот можат да се панираат на една чинија. Така ќе го намалите нередот во кујната. Класичното поховање месо, сирење или зеленчук подразбира потопување на намирниците во брашно, јајца и презла. Во овој просцес обично користиме три различни чинии или садови. Не само што на тој начин ја […]

Видео, Главни јадења

Пенасти и меки уштипци без квасец (Видео)

Брз и едноставен рецепт за уштипци со фантастичен вкус, пенасти и меки. Уштипците со јогурт се идеални за доручек или вечера, а еднакво добро одат и со слатки и со солени прилози. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО […]

Видео, Десерти

Мафини со јагоди и бело чоколадо (Видео)

Уживајте во одличниот спој од јагоди и чоколадо. Можете да ги направите и со друго овошје по желба. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден […]

Видео, Десерти

Домашно чоколадо со ориз: Омилен десерт на вистинските љубители на благо (Видео)

Ако сакате чоколадо, најдобро е сами да го направите и така да бидете сигурни дека ќе уживате во десерт од проверени состојки. Ви донесуваме едноставен рецепт за неодоливо чоколадо со ориз. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт […]

Видео, Предјадења

Кифлички со маргарин, кората крцка, внатре се топат – ќе замириса цела населба

 Вкусни кифлички со маргарин кои се топат во уста и брзо се прават.Ова е рецептот:     Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми