Tag: видео

Видео, Главни јадења

Без квасец: Пченкарна погача спремна за 20 минути (Видео рецепт)

Пченкарна погача без квасец – се подготвува многу брзо, а потребни ви се само 6 состојки! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа […]

Видео, Десерти

Видео: Брз колач совршен за со кафе – На маса за половина час

Направете колач кој е лесен и брз и има супер вкус, а совршен е за со кафе. Во продолжение видео рецепт со сите состојки и подготовката:     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук

Видео, Предјадења

Не се чека да нараснат: Воздушести перничиња со многу сирење (ВИДЕО)

Направете вкусни воздушести перничиња со сирење.  Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук      

Видео, Главни јадења

Погачици со чварки – одличен стар рецепт

Погачици со чварки по одличен стар рецепт. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула […]

Видео, Десерти

Колач за сите кои се на диета: Лажен чизкејк

Овој колач е одличен за сите видови диети. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати […]

Видео, Десерти

Крцкав кекс со крем од лешник – за само 20 минути

Брза подготовка за неодоливи кекси со домашен крем… Уживајте! Деталите за подготовка поглднете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати […]

Видео, Десерти

Направете домашна нутела со само 3 состојки (Видео)

Неодолив домашен крем… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата […]

Видео, Десерти

Наједноставниот колач на светот: Чоколаден, мек, сочен (Видео)

Едноставна подготвока, фантастичен вкус! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Вкусно предјадење: Пржени печурки со бибер

Вкусно предјадење со печурки. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во пирлог:   View this post on Instagram   Inače mi davanje naziva jelu ne predstavlja problem, medjutim s’ vremena na vreme naidjem na poneki izazov. Ovaj recept se može podeliti na par delova, i pohuje […]

Видео, Десерти

Слатко задоволство: Поховани полнети палачинки

Обожавате палачинки? На овој начин ќе ги сакате уште повеќе! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти […]