Tag: видео

Видео, Главни јадења

Гурмански ручек за половина час: Свински котлети запечени во рерна

Брзо и едноставно подгответе гурмански ручек. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Гурман“: Повеќе на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Десерти

Крофни од рерна меки и вкусни – без пржење

Рецепт за крофни кој нема да го менувате. Совршени се! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења

Веќе нема да купувате: Домашно сирење, кое се подготвува брзо и едноставно

Совршено домашно сирење, спремно во само неколку чекори. Во видеото во прилог погледнете чекор по чекор како да направите домашно сирење… Повеќе на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења

Како да испржите совршени јајца на око?

Разлиена жолчка, изгорена белка, маснотија која прска…Сите овие проблеми ќе бидат минато кога ќе го погледнете овој трик. Ова е вистинскиот рецепт за совршени јајца на око, како во ресторан, ќе ги обожавате! Деталите погледенте ги во ВИДЕОТО во прилог: Повеќе на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели […]

Видео, Десерти

Брзи кокос колачи

Едноставен рецепт, неодоливи кокос колачи… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења

Чудесно тесто кое расте како лудо: Меки и воздушести кори, без јајца и млеко

Ви донесуваме рецепт за чудесно тесто! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Гурман ТВ“: Повеќе на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења

Совршени балон уштипци, спремни за миг – брзи, евтини и вкусни

Нема квасец, нема прашок за печиво, нема чекање. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Уради сама“: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за […]

Видео, Десерти

Неодоливи фритули

Не постои некој што ќе одолее на овој десерт. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна […]

Видео, Десерти

Фритули – мини крофнички: Брзи, меки и не впиваат масло

Одличен рецепт за фритули… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои […]