Tag: вечера

Видео, Главни јадења

Неописливо добар компир со павлака: Сјаен предлог за ручек или вечера

Кога еднаш ќе го направите, ќе го правите одново и одново… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ […]

Видео, Главни јадења

Несекојдневни и брзи: Пржени лепчиња со јаболка и крем сирење (Видео)

Овој специфичен оброк можете да го послужите за доручек или вечера. Едно е сигурно – за гостите ќе биде вистинско изненадување! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се […]

Предјадења

Брз појадок или вечера – Ставете ги состојките по овој редослед

Рецепт кој е совршен за жени кои се растргнати меѓу професионалниот живот и сите домашни обврски. Брзо и лесно се прави, а одлично да го приготвите за појадок. Добар апетит! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее […]

Предјадења

Не се чека тестото да нарасне – Една смеса, преку 30 мали погачи

Направете мали погачи кои ќе рашират неверојатен мирис во домот. Еве како да ги направите: Од една смеса излегуваат околу 30 мали погачи. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој […]

Предјадења

За наутро или навечер: Рецепт за домашен намаз повкусен од паштета и павлака

Вкусен намаз на кој вкусот му го збогатуваат кикириките. Еве го рецептот: На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Тартар сос Ќе заборавите на болоњезе и тартар Сос-деликатес Мезе кое супер оди со тартар Домашен сос

Главни јадења, Деликатеси

Ви останаа компири од ручекот? Не ги фрлајте, туку направете вкусна вечера

Никогаш не фрлајте храна! Направете супер прилог или деликатесна вечера од печените компири кои ви останаа од ручекот. Ова е рецептот: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Трик за совршено печен компир Плескавици од компир Компир пита со праз Повеќе од компир деликатес Рецепт за најкремастото пире од компири Кнедли од компири […]

Предјадења

Нема месење, стоење на нозе и долго чекање – Мали погачи за појадок или гости

Направете вкусни и брзи погачи кои се одлични за појадок или вечера, како и за гости за празниците. Ова е рецептот за вкусното мезе без месење и долго стоење на нозе: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во […]

Посно и веге

На Бадник секогаш излегува највкусен – Посно гравче со еден додаток

Направете вкусно посно гравче за вечерашната трпеза. Уживајте во миговите со семејството. Ова е рецептот за посно гравче: На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Чорба од грав Запечен грав Посна крем супа од грав Грав по југословенски рецепт Салата со грав  

Деликатеси

Деликатесна вечера: Торта од шпагети со спанаќ и сланина

Од тестенини никогаш доста, со нив може да се прават нови деликатеси и да се експериментира. Направете торта од шпагети со вкусни додатоци и одличен вкус. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Јадете тестенини пред спиење – тоа е грешка Вегетаријански сос за тестенини Нова идеја за тестенини Тестенини со сос од печурки тестенини […]

Главни јадења, Деликатеси

За вкусна вечера ви требаат 15 минути – Не може да биде поедноставно

Направете многу вкусна вечера за само 15 минути по лесен и брз рецепт. Ова е сè што ви треба за деликатесен крај на вечерта: Добар апетит! Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Појадок или вечера за 15 минути Прилог или вкусна вечера Појадокот со кој Кардашијан ослабе но ги задржа облините Појадок во […]