Tag: Велигден

Видео, Повеќе

Велигденски јајца полни со ружички – видео креација за весел Велигден

За најкреативните велигденски јајца ви треба само лепак и фолија.Направете ружички од фолијата како што е прикажано на видеото, залепете ги на варените јајца со лепак и имате навистина нешто креативно и оригинално. Се е прикажано во видеото: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 […]

Десерти

Колач за Велигден за кој не треба да вклучите рерна: Може да експериментирате со смесата

Супер вкусни чоколадни коцки за велигденската трпеза.     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Колач чудо кој ќе го обожавате Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер […]

Повеќе

Ставете цвекло во водата во која фарбате јајца – Резултатот неверојатен

Ако сакате природно да ги офарбате вашите јајца, се што ви треба да добиете убава виолетова боја е цвекло.Овој евтин, здрав и корисен зеленчук, освен што се препорачува за јадење и изобилува со витамини и помага за многу болести, исто така, помага и за да ги офарбате јајцата на природен […]

Видео, Повеќе

Видео: За шарени велигденски јајца – ви треба само лак за нокти

Направете супер креации на вашите велигденски јајца и тоа со лак за нокти.Ставете неколку бои во вода, измешајте ги со чепкалка и ставете ги јајцата во водата. Навистина е лесно и брзо, се е прикажано во видеото: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники […]

Повеќе

Офарбајте ги јајцата со зачин од кујната – природно, не штети, бојата интензивна

Постои и природен начин да ги офарбате јајцата за големиот празник Велигден, наместо со бои од продавница.Имено, постојат некои намирници од кујната кои даваат супер боја која е интензивна и трае. Па така, ако сакате жолти јајца, се што ви треба е куркума. Ставете ја куркумата во водата додека ги […]

Видео, Деликатеси

Видео: Полнети велигденски јајца – Одлична празнична декорација со одличен вкус

Супер идеја за велигденски јајца. Ова е рецептот и видео подготовката: Ова е видеото: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање јајца Сакате совршено пржени јајца? ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови ВИДЕО: Готварски трик – […]

Tips & Tricks, Видео

Видео: Излупете ги велигденските јајца за секунда – Нема нервози со овој трик

Пред Велигден е важно како да ги офарбаме јајцата без да пукнат, со силна и интензивна боја. По велигден е важно како да ги излупиме брзо јајцата без нервози.Ова е супер трик прикажан во видео. Се што треба за јајцата брзо да се лупат е да ставите малку сода бикарбона […]

Повеќе

Ви треба само мрежа: Офарбајте ги јајцата на поинаков начин

Оваа интересна идеја ќе ви помогне на креативен и необичен начин да ги офарбате велигденските јајца.Потребни ви се секако јајца и мрежичка од компир или некое овошје или зеленчук кое сте го купиле. Замотајте ги јајцата во мрежата која ќе ја исечете на повеќе делови, па врзете со конец. Внимавајте […]

Повеќе

Офарбајте јајца со лушпи од кромид – Брза и лесна идеја, бојата прекрасна

Офарбајте велигденски јајца со лушпи од кромид. Иако често сите ги фрламе лушпите, тие можат многу да ни послужат.Ви требаат чорапи-доколенки, лушпи од кромид и неколку тревки за шарање по нив. Ако немате собрано лушпи, можете да отидете до најблискиот маркет или пазар и да соберете неколку. Јајцето малку намокрете […]

Видео, Повеќе

Избелете ги јајцата за Велигден – трик со кој нема да пукнат (Видео)

Ова е супер трик за тоа како да ги избелите јајцата за Велигден, за бојата поубаво да се фати и да имате супер офарбани јајца.Ви треба вода, оцет и секако јајцата. Се варат 10 минути, а кога водата ќе зоврие, се вади пената, а како што ќе излегува бојата, така […]