Tag: велигдем

Повеќе

Сварете јајца во вода со зелка – Лесна идеја за Велигден, нема мачење и хемикалии

Офарбајте јајца за големиот празник Велигден природно и брзо со помош на природни намирници, без хемикалии. Ставете ги јајцата во вода да се варат, ставете малку оцет да не пукнат, па ставете неколку листа црвена зелка. Бојата е силна, природна и трае. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Велигденски јајца со ружички Фарбање […]

Видео, Повеќе

Декупаж на јајца – омилен метод за декорација Велигденски јајца (Видео)

Лесно, евтино и без хемиски бои. Секое јајце изгледа како отсликано! За повеќе детали погледнете го видеото на „Шерпица“: Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот […]