Tag: варено вино

Повеќе

За најдобро зимско уживање: Варено вино со портокал и брусница

Вареното вино е омилен зимски пијалак кој ја подигнува температурата на повеќе начини, како во телото така и во главата… Еве еден рецепт, кој е малку поинаков од класичниот, но истовремено е фантастичен! Консумирајте умерено! Алкохолот е забранет за помлади од 18 години! Прочитај поврзани Gotvi.mk вести и рецепти: Мажите […]

Повеќе

Тајната за совршено варено вино: Само еден зачин прави разлика

Соврешена напивка која ги грее душата и телото… Постојат многу варијации на тема варено вино, но основниот рецепт би изгледал од прилика вака: Консумирањето алкохол е дозволено само за лица над 18 години. Gotvi.mk препорачува умерено и одговорно консумирање на алкохол! Прочитај поврзани Gotvi.mk вести и рецепти: Мажите ќе ве […]

Tips & Tricks

ОМИЛЕНАТА ЗИМСКА НАПИВКА: Еве како да направите совршено варено вино!

Една од омилените зимски напивки со која можеме најдобро да се згрееме се прави навистина лесно. Повеќе вести на Готви.мк: Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус и гостите ќе […]