Tag: бургер

Главни јадења

Пица бургер

Едноставен и вкусен пица бургер – еве како да го подготвите! Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: […]

Предјадења

Бургер погачи за почеток на денот: Многу од едно тесто, појадок или мезе

Направете вкусни погачи како за хамбургери.Навистина се вкусни и одлични за старт на денот или мезе.     Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Палента по рецептот на турската актерка Мафини кои не се комплицирани Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок […]

Главни јадења

Пилешки бургери: После овој рецепт веќе нема да одите во фаст-фуд

После овој рецепт веќе нема да одите во рестораните за брза храна. Едноставен рецепт за вкусни пилешки бургери… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како […]

Деликатеси

Плескавици „на око“ – Вкусен бургер рецепт кој се прави во тава

Направете нешто ново, посебно и вкусно. Бургери од тава какви што не сте пробале. Еве го рецептот: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Плескавици со еден додаток Плескавици од пилешко и шампињони Поховани батаци Батаци во сос Гурмански батаци Вкусни месни залаци Пита со мелено месо и праз Слатка зелка со […]

Повеќе

165 килограми – Еве го најголемиот бургер во светот (ВИДЕО)

Срушен е Гинисовиот рекор во правење на најголемиот бургер во светот. Новиот најголем бургер тежи наверојатни 165 килограми. Погледнете како изгледа и како беше приготвен: Прочитај рецепти на Gotvi.mk: Вистински специјалитет – Бургер од растурено пилешко со барбекју сос Салата која летово ќе ја правите секој ден Англиски погачици со чедар […]

Главни јадења, Деликатеси, Препораки

Вистински специјалитет – Бургер од растурено пилешко со барбекју сос

Бургер од растурено пилешко со барбекју сос по оригинален рецепт на Шеф Мирко Митровски. Рецепт со кој бургерот станува вистинско гурманско задоволство и често ќе го приготвувате за целото семејство или кога ќе ви се најават гости. Добар апетит! Шеф Мирко Митровски е партнер/коосновач на „The Kitchen Concept“. Тој има 25годишно искуство во услужната […]

Главни јадења

Домашен бургер – Брз летен ручек кој децата ќе го обожаваат

Одличен ручек кој ќе го приготвите брзо и никој нема да остане рамнодушен. А, и возрасните исто, додава Ива која ни го испраќа овој рецепт. Ива вели дека посебно доживување е тоа што секој по желба ги додава останатите намирници во својот сендвич. Викендот е пред вас 🙂 На здравје! […]

Повеќе

Бесплатни хамбургери? Би платиле ли 95 илјади денари за најскапиот бургер во светот?

Овој бургер е дефинитивно најскапиот во цел свет и буквално во одредени делови е направен од злато.. Се продава во Велика Британија и е наречен гламбургер, а чини неверојатни 1.578 евра. За него се користат најскапите состојки во светот, меѓу кои ирански шафран, кавијар, бел тартуф, златни листови и друго. Погледнето […]

Главни јадења, Деликатеси

ВИДЕО: Со мелено месо и лименка од пиво направи врвен специјалитет

Овој рецепт е за прсти да излижеш – ваков добар скара специјалитет никогаш не сте пробале. Потребно ви е: мелено месо, сланина на тенки парчиња, зеленчук на скара по избор и една лименка пиво. Повеќе детали погледнете во видеото: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Гурманска домашна плескавица Домашни ќофтиња Ќофтиња од […]

Видео, Главни јадења, Ресторани

ВИДЕО: Рецепт за најскапиот бургер во светот

Овој бургер е дефинитивно најскапиот во цел свет и буквално во одредени делови е направен од злато.. Се продава во Велика Британија и е наречен гламбургер, а чини неверојатни 1.578 евра. За него се користат најскапите состојки во светот, меѓу кои ирански шафран, кавијар, бел тартуф, златни листови и друго. Погледнето […]