Tag: брз

Деликатеси

100 пати повкусен од кечап и мајонез: Сос за сите ручеци готов за минута

Кечапот и мајонезот заминуваат во минатото со овој сос од домати, совршен за со месо или тестенини.Навистина вкусно, ова е рецептот:     Повеќе на Готви.мк: Сос совршен за тестенини ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна […]

Главни јадења

Ред јуфки, ред тиквички – ручек кој е брз за подготовка

Направете совршен ручек со тестенини и тиквички.Ова е рецептот:     Повеќе на Gotvi.mk: Потпечен зеленчук со макарони Макарони со пилешко – кремава тава Посебен рецепт за макарони Нова идеја за тестенини Ваков деликатес со макарони не сте јаделе бел сос за макарони од две состојки Запечени пица макарони  

Десерти

Домашен сладолед од неколку состојки – готов за 5 минути

Времето веќе се затопли, со пролетта доаѓаат и сладоледите кои на многумина ни се омилени.Ова е рецепт за вкусен сладолед од неколку состојки.       Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта […]

Главни јадења, Деликатеси

Евтино и брзо јадење идеално по работен ден: Лажна лазања со компири

Направете брзо и едноставно јадење за малку пари.Пробајте лазања од компири. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно […]

Десерти

Најбрз колач за 15 минути – Нема полесен рецепт

Ако сакате нешто брзо и лесно кое нема да ви одземе многу време, тогаш ова е рецепт за вас. Најбрзиот колач со банани, ова е рецептот: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: 20 минути без печење – сникерс бајадера Сникерс обланди Сникерс корпички Сникерс чизкејк Колач со банани […]

Видео, Десерти

Колачи од 3 состојки – Нема печење, готови се за миг (Видео рецепт)

Направете вкусни посни колачиња од само три состојки, без печење и мачење.     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: 20 минути без печење – сникерс бајадера Сникерс обланди Сникерс корпички Сникерс чизкејк Колач со банани ореви и еурокрем Не ви требаат вага и миксер – кокос колач Мешате, растопувате и имате десерт: Кокос […]

Десерти

Десерт кој ќе биде на маса за 20 минути: Чоколаден колач со мерки во шолји

Направете вкусен чоколаден колач со мерки во шолји, готов за 20 минути.Навистина е лесен и вкусен, а се прави вака:   Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Крофни од банана и јаболка Експрес крофни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да […]

Главни јадења, Деликатеси

Шампињони со сланина потпечени во рерна – Ручек од две состојки со неодолив шмек

Овој ручек е толку брз и лесен и се приготвува од само две состојки. Се служи и ладен и топол, а шампињоните и сланината даваат неодолива арома. Ова е рецептот: Добар апетит и уживајте! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Месо со печурки Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу […]

Десерти

Најбрзиот десерт од неколку состојки – Чоколадно суфле готово за 25 минути

Доколку го сакате вкусот на меко чоколадно суфле, ова е рецепт за вас. Брзо и лесно се прави, а уште побрзо се јаде 🙂 Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве […]

Десерти

Ви се јаде благо по работниот ден? Три состојки, 15 минути и имате домашно чоколадно уживање

Ви се пријаде благо, но се чувствувате изморено или немате желба за работа во кујна? Ви нудиме евтин и брз рецепт кој ќе го направите од три состојки и за миг. Уживајте во овој брз десерт 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брзи пуслици Алва торта Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно […]