Tag: брзо

Десерти

Конечно: Највкусниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Фереро бонбоните се неверојатно вкусни, но и „посолени“ во однос на цената споредено со другите бонбони и чоколади. Сега може да ги направите дома со малку намирници и без да потрошите многу пари. Еве како: Поврзани вести на Gotvi.mk: Супер десерт: леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач […]

Десерти

Супер рецепт: Леден кафе колач

Кафето не е само за будење наутро и за уживање од чаша. Направете си вкусен леден десерт од кафе. Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Нема веќе стоење до шпорет – Колач без печење, совршен за горештините Чоколадно чудо: Брз и вкусен колач со едно јајце Најбрзиот колач на светот: Измешајте […]

Десерти

Направете ги највкусните колачиња од само три состојки

Верувале или не, постојат слатки колачиња кои може да ги направите од само три состојки.  Тоа е тоа 🙂 На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед Пудинг од ориз Чоколадна баклава Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди […]

Предјадења

Песто за 5 минути

Иако традиционалното песто се прави со пињоли, кај нас малку потешко се наоѓаат, па индиските ореви се одлична замена, вели Симона, која ни го испраќа овој практичен и вкусен рецепт за песто сос. Сите состојки се ставаат во блендер и пестото е готово буквално за нецели 5 минути. На вас […]

Tips & Tricks, Повеќе

Брз видео рецепт: Слатко – солени коктел ражничи

Кога се наоѓате во брзање бидејќи за неколку часа ви доаѓаат гости, погледнете го овој брз и вкусен рецепт за слатко – солени ражници на кои досега ретко кој им одолеан. Потребни ви се 5 состојки и тоа: суви сливи, сува смоква, кашкавал, бадем, сланина. Во внатрешноста на сувата слива […]

Tips & Tricks, Видео, Деликатеси, Предјадења

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Погледнете го овој видео рецепт кој е неверојатно добар за појадок, но и за вашите домашни забави, а предноста е што секоја тура можете да ја послужувате топла 🙂 Повеќе детали во видеото: Имајте убав почеток на денот и добра забава 🙂 Погледни повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и […]

Tips & Tricks, Видео, Десерти

ВИДЕО: Направете фантастичен суфле чизкејк со 3 состојки

За овој неверојатно вкусен јапонски десерт потребно ви е само: 3 јајца, 120 гр бело чоколадо, 120 грама крем сирење. Во посебен сад ставете ги белките, а во друг жолчките. Рерната ставете ја да се загрее на температура од 170 степени. Изматете ги белките со миксер додека не добиете цврст […]

Tips & Tricks, Посно и веге, Ресторани

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

Подгответе освежително смути од шумски плодови. Еве ги состојките кои ви се потребни: Јагоди Малини Боровинки Капини За шмек, можете да додадете и малку ананас или свежо нане. Балансот на состојките го правите самите по сопствен вкус. Ставете ги состојките во блендер и за неколку секунди ќе добиете брз и […]

Главни јадења

Крцкаво печени ребра премачкани со сос од мед

Еве едноставен совет и рецепт на Ана за да приготвите крцкаво печени ребра премачкани со мед и соја сос. Најпрво ребрата ставете ги да се варат во тенџере со загреана вода и малку сол. Направете сос од 1 лажичка мед и 1 лажичка соја сос и премачкајте ги ребрата од […]

Главни јадења, Предјадења

Врап со туна кој се прави за 5 минути

Подгответе брза, свежа и пред се здрава ужина. Сè што ви треба е: На здравје! Прочитај поврзани рецепти: Супер брзи овошни тортиљи Брзи друштвени тортиљи за 5 минути ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата […]