Tag: брзо

Десерти

Фантазија во кујната – Растопено чоколадо врз киви на стапче

Супер брз и супер вкусен десерт. Направете чоколадни киви на стапче. Поврзани рецепти на Gotvi.mk: ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед Пудинг од ориз Чоколадна баклава Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди Пржена банана Топ 10 Gotvi.mk рецепти со палачинки Рецепт за […]

Главни јадења, Посно и веге

Денеска на мени: Спанаќ со јајца и ориз

Направете вкусен ручек за целото семејство по рецепт на Попај 🙂 Поврзани вести на Готви.мк ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Направете домашен песто сос со тестенини Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Шпагети aлполи Италијанско предјадење за цело […]

Предјадења

Супер летно мезе: Сендвич со спанаќ и шери

Летото е период кога се јаде полесна храна бидејќи сите сакаме да бидеме во топ форма. Ние ви нудиме летно мезе од кое буквално ќе ги излижете прстите, а и ќе ве држи сити цел ден. Повеќе рецепти на Готви.Мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи […]

Десерти

Подобро од врвните слаткарници: Меден колач

Направете меден колач кој се топи во устата. Задоволство за кое сите ќе ви бараат рецепт. Одозгора се полева со глазурата: Чоколадото го растопуваме со водата и маслото и мешаме додека не се добие компактна смеса. [/directions] Повеќе рецепти на Готви.Мк ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува […]

Главни јадења

Ручек за денеска: Полнети поховани пиперки

Направете традиционално македонско јадење на поинаков начин. Полнети поховани пиперки се одличен избор за ручек кој сите ќе ги собере на трпеза. Поврзани рецепти на Готви.мк Шарени полнети пиперки Полнети пиперки Турли тава по најдобар рецепт Специјалитет на денот: Пита со мелено месо Лесковачка урнебес салата – одлична промена во […]

Главни јадења

Ручек идеја: Компир на поинаков начин – направете потпечено пире

Сите уживаме во вкусот на домашно пире од компири, но Готви.мк ви нуди еден поинаков рецепт за омиленото јадење на сите генерации. Ова пире ќе биде готово за неколку минути. Поврзани вести на Gotvi.mk: ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири ВИДЕО: Како […]

Повеќе

Со пешачење до супер линија – еве колку калории ќе потрошите за 1 час

Начинот на исхрана многу влијае на нашата линија, но спортувањето и физичката активност се многу важни во овој процес. Пешачењето не треба воопшто да се занемарува. Пешачење од 1 час ќе ви помогне да согорите 200 калории на час. Брзото одење/пешачење, пак, за 1 час ќе ви согори 300 калории. […]

Десерти

ВИДЕО рецепт: Ја исече бананата на половина и направи фантазија во кујната

Со една банана може да подготвите вкусен десерт за целото семејство. Повеќе рецепти на Готви.мк Сигурно не сте слушнале за овој рецепт но ќе ви стане омилен: Поховани банани Вакво нешто не сте јаделе: Топол сендвич со банани и нутела Мафини од банани Напиток кој заменува 100 стомачни Ви здодеа […]

Салати

Салата со многу зеленчук и кубети

 Направете вкусна и освежителна салата со зеленчук и кубети. Поврзани вести на Gotvi.mk Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на […]

Препораки

Камилицата е чувар на здравјето: Направете смути од неа

Камилицата носи бројни благодети и смирувачки ефекти за нашето здравје. Направете вкусно смути и уживајте.  Повеќе рецепти на Gotvi.mk Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт […]