Tag: брзо

Десерти

„Фереро” колачиња од 4 состојки – Бомбици готови за 5 минути

Направете вкусни колачиња. Овој пат за празниците ви нудиме супер вкусен рецепт од четири состојки, кој се прави многу поевтино: Среќни и вкусни празници од тимот на Gotvi.mk 🙂 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е […]

Деликатеси, Предјадења

Бомбици со смоки за свечената трпеза

Направете вкусни ситни топчиња со смоки во нив по рецепт кој може да го подготвите за претстојните празници. Ова е рецептот, како и начинот на подготовки: На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се […]

Главни јадења

Плескавици со кајмак – Вкусна идеја за ручек

Направете вкусни плескавици за 4 лица и тоа за само половина час. Нема мака, а многу се вкусни. Ова е рецептот за нив: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Плескавици со еден додаток Плескавици од пилешко и шампињони Поховани батаци Батаци во сос Гурмански батаци Вкусни месни залаци Пита со мелено […]

Десерти

10 минути и 7 состојки – Ќе подготвите неодоливи чоколадни бомбици

Ви требаат 10 минути и вкупно седум состојки за да подготвите вкусен десерт, кој го сакаат и децата, но и возрасните. Мали топчиња, идеални и за празничната трпеза. Рецептот прочитајте го во продолжение: Уживајте 🙂 Повеќе десерти на Gotvi.mk: Конечно: Највкусниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да […]

Предјадења

Лиснати пица залачиња – Појадок за 20 минути

Ова утро станете радосни и направете нешто вкусно, кое ќе ве држи сити во текот на денот. Мини пица залачиња, а ова е рецептот: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми Кралски појадок со кој ќе слабеете […]

Десерти

Брз чоколаден колач без јајца – Рецепт со кој нема долго да стоите на нозе

Направете вкусен и брз чоколаден колач. Ова е рецептот, како и начинот на подготовката: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути […]

Десерти

Не постои покремав кокос колач – Рецепт кој се прави брзо

Фантастично кремава кокос структура од која застанува здивот. Направете вкусен кокос десерт по овој рецепт: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за […]

Десерти

Повкусни од крофни – Мафини со цимет, извадете ги калапите и фатете се за работа

Вкусни мафини кои потсетуваат на крофни со цимет. Ова е рецептот, како и начинот на подготовка: На здравје и уживајте во вкусот на овој десерт 🙂 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Мафини со ореви и цимет Нутела мафини Сочни банана мафини Највкусен рецепт за солени мафини Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно […]

Деликатеси

Оризот не е само за во тава и за чорба: Рецепт за деликатесни бомбици

Направете нешто ново и многу вкусно во вашата кујна. Ќе ги изненади сите, а ова е начинот на подготовка: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Посна чорба со ориз Вкусна крем чорба од ориз Постои еден трик за да не се згусне оризот Пита со ориз и праз Направете кремава ориз […]

Посно и веге, Салати

Посна салата со компир за Свети Никола – Лесно се прави, а многу е вкусна

Направете посна и лесна салата за големиот празник Свети Никола. Ова се потребните состојки и рецептот: Среќна слава на сите кои го чествуваат празникот! Повеќе салати на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена салата Руска салата без мајонез и шунка Одлична салата […]