Tag: брзо

Десерти

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Вкусни Орео стапчиња – совршен десерт за вашите деца

Неколку состојки помешани со орео колачиња од кои на секое дете му застанува здивот. Ви треба многу малку време и труд за да направите вкусен десерт на стапче во вашиот дом.Погледнете што треба да направите во следното видео: Верувајте, децата ќе бидат пресреќни. Повеќе рецепти на Готви.мк: Чоко палачинки со […]

Салати

За салати од соништата: Направете највкусен дресинг

Направете дресинг за салати од кој ќе ви застане здивот. Одлично оди со цезар салата. Повеќе рецепти на Готви.Мк: Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло Домашен рецепт со кој повеќе нема ни да помислите на цвекло од тегла Релаксирајте се: Чај кој ги опушта мислите и мускулите […]

Tips & Tricks

ВИДЕО: Вкусно за јадење, тешко за лупење – Проблемот со калинките е решен

Калинките според многу истражувања е докажано дека се лековито овошје кое позитивно делува на кардиоваскуларниот и нервниот систем кај човекот.Го намалуваат нивото на холестерол и високиот притисок и штитат од срцеви болести. Еве неколку начини како да ги исчистите калинките. Еве како се прави тоа: Повеќе вести на Готви.мк: Рецепт […]

Повеќе

Додека гледате како лисјата паѓаат: Совршено топло чоколадо за есенските денови

Додека гледате како лисјата паѓаат и се заживува во боите на есента, напијте се шолја топло чоколадо со неодолив вкус. Повеќе рецепти на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс? Добра идеја […]

Десерти

ВИДЕО: Торта мека како перниче: Нема подобар десерт

Малку состојки, малку труд и многу вкусен десерт. Мек е како перниче, а вкусот не се заборава.Состојките и начинот на подготовка погледнете ги во следното видео: Повеќе рецепти на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани […]

Главни јадења

Крцкав компир во кари – омиленото јадење со нов вкус

 Иако често знаеме да направиме пилешко во кари, верувајте, овој здрав зачин може да го комбинирате и со компири и да добиете неверојатно добар вкус. Еве што ви е потребно за нов специјалитет во кујната: Повеќе вести на Готви.мк Шпагети „Карбонара”: Одличен ручек за љубителите на италијанската кујна Свежа салата […]

Предјадења

Првиот оброк е најважен: Гурмански викенд појадок

Првиот оброк е најважен во текот на денот, тој не полни со енергија и ни дава сила за сите работни и домашни предизвици. Ви нудиме супер гурмански појадок од кој ќе ги излижете прстите. Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири Гнездо од компири со селско месо […]

Десерти

Заокружете го летото со ледени стапчиња од шумско овошје

Дојде крајот на летото ,па ни останува уште малку време да уживаме во ледени задоволства. Направете си супер замрзнати стапчиња со шумско овошје од кои ќе ви застане здивот. Повеќе десерти на Готви.мк За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин Американски палачинки по врвен, а едноставен […]

Десерти

ПИТА ВО ТЕГЛА: Да можно е – од сега ќе ја правите само неа!

Откако ќе го чуете овој брз, вкусен и лесен десерт, веќе никогаш нема да направите ништо друго. Повеќе рецепти на Готви.мк: Праски 15 денари – Еве каде е оваа акциска сена Зошто е здраво да јадеме праски? ВИДЕО: Рецепт за домашен леден чај од праска – ќе ве чини помалку […]

Главни јадења

Мини палачинки од компир и сирење – прекрасна арома од кујната

Супер деликатес кој ќе рашири одлична арома во вашата кујна. Сите ќе дотрчаат на трпеза. Подготовката погледнете ја во следното видео: Повеќе рецепти на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: […]