Tag: брзо

Предјадења

Мини погачи – Разбудете го семејството со чинија полна љубов

Направете вкусни и брзи мини кифлички за појадок или мезе. Еве кои состојки ви се потробни и како да ги приготвите: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми Кралски појадок со кој ќе слабеете Појадок […]

Десерти

Бели снежни коцки – Само редите на плех, без печење

Вкусен бел колач кој навистина е лесен за подготовка, а вкусот многу ќе ви се допадне. Ова е рецептот: Уѓивајте во овој вкусен десерт! Повеќе десерти на Gotvi.mk: Ментол колач Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе […]

Главни јадења

Ако ви здодеа од помфрит и печен компир: Калоричен и брз ручек за цело семејство

Направете вкусен и брз ручек по напорниот работен ден. Ова е сè што ви треба: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Трик за совршено печен компир Плескавици од компир Компир пита со праз Повеќе од компир деликатес Рецепт за најкремастото пире од компири Кнедли од компири Компир плочки со богат фил […]

Деликатеси

Повкусен од тартар, бешамел и болоњезе: Сос кој брзо се прави

Направете нешто различно од сосовите на кои навикнавме до сега. Тартар сосот, болоњезе или бешамелот заменете ги со нешто ново, кремаво и вкусно, а воедно лесно за правење. По желба можете да додадете суво оригано или друг зелен зачин. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Руски гулаш со најкремаст сос Сочно […]

Препораки

Моќна комбинација за подобар имунитет – Сок од јаболка и цимет

Ако се земе во предвид колку се здрави јаболката и циметот, веднаш ви станува јасно дека ова е навистина здрав, но и вкусен напиток. Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина и редовна консумација на лекарствата препишани од лекар. Доколку имате посериозни симптоми, задолжително посетете доктор. Прочитај повеќе […]

Деликатеси, Предјадења

Деликатесни солени бомбици – Се прават за 10 минути

Направете ладно предјадење или мезе за само пет минути дома. Ова е рецептот, како и начинот на подготовка: Добар апетит! Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Солени бомбици со мелено месо Солени бомбици меки како душа Солени бомбици со кикиритки Пита со мелено месо и праз Слатка зелка со мелено месо

Видео, Предјадења

Најбрзи и највкусни панцероти – Утрото може да почне (Видео рецепт)

Ова утро почнете го со вкусни панцероти со богат фил на кои им нема замена. Ова се потребните состојки и начинот на подготовката: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Домашни полнети панцероти Панцероти со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој […]

Десерти, Посно и веге

Бомбици со смокви за Бадник

Направете вкусни бомбици за празничната трпеза со смокви. Ова е рецептот за вкусниот десерт: Уживајте во празниците 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

Предјадења

Почнете го денот со енергетско смути – Ќе ве држи сити подолго

Направете смути ова утро кое ќе ве држи сите подолго време. Има супер вкус, а најважно од сè, многу лесно и брзо се прави. На здравје и имајте убав почеток на денот 🙂 Прочитај повеќе на Gotvi.mk: За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок […]

Деликатеси, Предјадења

Само матите во сад, готови за миг: Бомбици од сирење

Направете солен деликатес, вкусни бомбици од сирење кои се топат во уста. Ова е рецептот за нив: Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Солени бомбици Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа