Tag: брзо

Видео, Препораки

ВКУСОТ НА ЛЕТОТО ВО ЧАША: Чизкејк смути

Има ли подобро од комбинација чизкејк и смути? Направете го за секунда, ќе ве разлади,  и полно е витамини. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните […]

Видео, Деликатеси

Лења пита на брзина – видео деликатес

Направете вкусна лења пита набрзина, со совршен фил од сирење. Брзо се прави, лесна е и вкусна. Ова е се што ви треба:   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: РИЗНИЦА ОД ЗДРАВЈЕ: Сок од домати – 1001 причина зошто да го пиете Како прави Италијанци: Направете вкусни брускети со домати Закрепнете со […]

Tips & Tricks

Излечете ги изгорениците од сонце природно – решенијата многу евтини

Дамите со желба што побрзо да добијат темен тен често претеруваат со сончањето и на крај завршуваат со опекотини. За да ја избегнат оваа опасност, често користат креми со заштитен фактор и избегнуваат изложување на сонце од 13 до 16 часот.Доколку дојде до црвенило, може да го решите на следниов […]

Видео, Главни јадења

Овој вкус ништо не го надминува: Супер идеја за ручек набрзина

Супер идеја за ручек набрзина, вкусно, здраво и навистина брзо. Направете боранија од рерна, видеото ќе ви покаже зошто е посебна. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на […]

Препораки

Јадете брзо? – не сте свесни колку е опасно, еве што може да се случи

Ако јадете брзо му правите голема штета на телото, а ние ќе ви дадеме неколку причини зошто да не го правите тоа повеќе и да ја заборавите таа лоша навика.Ако јадете побрзо, тогаш бидете сигурни дека побрзо и се дебелеете. Оние кои брзо јадат побрзо чувствуваат глад и храната им […]

Tips & Tricks

Секоја домаќинка ќе заштеди време и пари – вашите стари плехови ќе блескаат за 7 денари

Ако сакате едноставно, брзо и евтино решение за вашите плехови, тогаш ние ви препорачуваме да ги исчистите со сода бикарбона.Земете сода бикарбона и истурете ја на плехот, па ставете водород пероксид кој може да се купи во аптека. Ставете уште малку сода и оставете ја да отстои два часа. Избришете […]

Видео, Десерти

Колач без печење: Се прави за миг, го собира во шолја, вкусот одличен

Направете летен десерт за сите сетила. Чизкејк во чаша, навистина брзо и вкусно. Ова е вкусот на летото: Погледнете ТУКА Повеќе на Готви.мк: Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и […]

Предјадења

Лепињи без квасец – можно е, готови се за 15 минути

Направете брзо пециво од кое кујната ќе замириса, кое ведна ќе се изеде. Меко е и вкусно, а се прави лесно и брзо. Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до […]

Видео, Десерти

ВИДЕО ХИТ: Најбрзите и највкусни бомбици

Со неколку состојки може да направите брзи и вкусни бомбици. Ви требаат чоколадо, банани и кокос.Ова е начинот на подготовка:   Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач […]

Meat, Видео

Згответе брзо по работниот ден: Деликатес со колбаси

Многу лесно, брзо, вкусно. Се прави со малку намирници, совршено е за љубителите на месено, и на месо. Направете колбаси во тесто. Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите […]