Tag: брзи

Предјадења

Солени мафини со спанаќ и сирење

Направете солени мафини со спанаќ повкусни дури и од пита. Ова е рецептот и детали како да ги приготвите: Повеќе на Gotvi.mk: Посни банана мафини Мафини со кокос Брзи мафини – крофни со сирење Едноставни и неодоливи мафини со сирење Мафини со јајца на око Чоколадни мафини Вкусен дсерт: Лешник […]

Десерти

Постојат многу рецепти, ама овој е највкусен: „Кокос коцки”

Префинет и неодолив спој на чоколадо и кокос. Богато уживање за сите љубители на слатки и десерти. Ова е рецептот, како и начинот на подготовката: Уживајте 🙂 Повеќе десерти на Gotvi.mk: Вкусот на есента бомбици со дуња кокос и ореви Преубава обланда со кокос Незаменлив вкус на кокос Рафаело коцки […]

Десерти

Домашни крем банани – вкусот на детството

Вкусот на детството во вашиот дом. Направете одлични крем банани во вашата кујна. Ова е рецептот: Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Фереро колач полн со чоколадо Торта која лесно се прави, а е апсолутен хит – Повкусна од Рафаело Розен торта со многу ореви Фантастична урнебес торта Чоколадна торта со […]

Видео, Десерти

Видео: Без јајца, шеќер и брашно – брзи колачиња за правење, вкусни за јадење

Колачи кои се здрави, вкусни, брзи, лесни з аизработка и крцкави. Направете колачиња без јајца, без шеќер и брашно, посно ама толку вкусно. Ова е рецептот: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење […]

Видео, Десерти

Брзи шарени еклери готови за 5 минути

Направете вкусен, брз и лесен рецепт за еклери. Се е прикажано во видеото, постапката е лесна.Погледнете: Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено […]

Десерти

СОВРШЕНИ БОМБИЦИ ОД ТРИ СОСТОЈКИ: Нема печење а речиси е без пари

Направете вкусен десерт за кој нема мачење и печење и брзо и лесно се прави. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и […]

Видео, Главни јадења

Нема побрз рецепт за лепињи:  Меки како душа, многу се евтини

Направете меки лепињи со кои домот ќе замириса на љубов. Повеќе на Готви.мк: Релаксирајте се: Чај кој ги опушта мислите и мускулите Смути на денот: Моркови во чаша Чајот од шипка како лек Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо     […]

Видео, Предјадења

ВИДЕО: Брзи мафини со сирење

Потребни ви се само калап за мафини, јајца, зеленчук, сирење, сувомеснато по вкус и имате превкусни мафини за 10 минути. Можете да ги комбинирате со свежа салата, а перфектни се како пакет со ужинка за деца 🙂 Сите детали погледнете ги во видеото: Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Солени мафини со […]

Десерти

Брзи традиционални бомбици

Гордана вели дека овој рецепт е идеален кога сакате да ги изненадите вашите најблиски со нешто слатко на трпезата. Еве го нејзиниот рецепт: На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Бомбици од пченица Чоколадни топчиња што се топат во уста ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече Најдобар […]

Tips & Tricks, Видео, Предјадења

ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири

Какво мезе за со пиво или со одличен спортски натпревар 🙂 Еве што е потребно за 20 крокети: Останатите детали погледнете ги во видеото: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Шпагети во бешамел сос – одлично мезе со фудбал и пиво Брзо мезе за ненајавени гости Домашни брускети со домати и маслиново масло […]