Tag: бомбици

Деликатеси

Фета бомбици – Смеса од две состојки од која излегуваат многу топчиња

Вкусни, мали топчиња со сусам и фета сирење како вкусен прилог, мезе или појадок. Лесно се прават, а веднаш ќе ги снема од трпеза 🙂 Еве како да ги направите: Вкусно и неодоливо, уживајте! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Бомбици со компир и кашкавал Деликатесни солени бомбици за 10 минути Компир кој […]

Десерти, Посно и веге

Посни царски бомбици – За пост без масло

Вкусни и посни топчиња од кои застанува здивот. Може да ги јадете цел ден додека постите. Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: 20 минути без печење – сникерс бајадера Сникерс обланди Сникерс корпички Сникерс чизкејк Колач со банани ореви и еурокрем Не ви требаат вага и миксер – […]

Десерти, Посно и веге

Посни сникер бомбици – Лесно, брзо и евтино

За големиот и тежок Велигденски пост, за сите оние кои постат, ви нудиме посни Сникерс бомбици, од кои застанува здивот.Ова е рецептот за посните, а вкусни топчиња: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: 20 минути без печење – сникерс бајадера Сникерс обланди Сникерс корпички Сникерс чизкејк Колач со банани ореви и еурокрем Не ви […]

Предјадења

Палента бомбици по најбрз рецепт – Утрото нека стартува вака

Направете вкусна палента на необичен начин. Супер почеток на денот или пак мезе за цел ден и за на работа.   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Трик за совршена палента – нема да видите грутче Слатка палента на два начина Палентата е многу здрава Палента со сланина и сирење Лазања со палента […]

Предјадења

Урнебес бомбици: За секој ден и за свечена трпеза, спектакуларно вкусно

Вкусни и лесни топчиња. Урнебес бомбици за сечиј вкус.Ова е рецептот:     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Бомбици со компир и кашкавал Деликатесни солени бомбици за 10 минути Компир кој стана популарен Трик за совршено печен компир Плескавици од компир Компир пита со праз Повеќе од компир деликатес Рецепт за најкремастото […]

Десерти

Пудинг бомбици – меки топчиња со кокос кои лесно се прават

Ако ви се јаде нешто благо, а немате многу време, ви нудиме брз десерт од пудинг.Направете вкусни пудинг бомбици.   Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Тече чоколадо, а врз него малини Брзи корнфлекс корпи Брзи пуслици Алва торта Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет „Катица“ торта

Десерти

Најевтин рецепт за кокос бомбици – Само матите и ладите

Од рафаело никогаш доста. Постојат повеќе рецепти за вкусни рафаело бомбици, но ова е најлесниот: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај повеќе десерти на Gotvi.mk: Рафаело бомбици Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до […]

Десерти

Бомбици со лешници – Не може да згрешите со овој рецепт

Вкусот е неодолив, десертот брзо и лесно се прави, а речиси и да нема шанси да не ви успее дури и да сте почетник во кујната. Еве го рецептот: Уживајте во вкусните топчиња 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Тече чоколадо, а врз него малини Брзи корнфлекс корпи Брзи пуслици Алва торта Баклава […]

Главни јадења

Бомбици со компир и кашкавал – Ручек кој брзо ќе го приготвите со незаменлив вкус

Направете вкусен ручек со компир и кашкавал. Овие бомбици се топат во уста, заситуваат, а имаат богат вкус. Еве го рецептот: Пријатно јадење! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Компир кој стана популарен Трик за совршено печен компир Плескавици од компир Компир пита со праз Повеќе од компир деликатес Рецепт за најкремастото пире […]

Десерти

Едноставен рецепт со кој е невозможно да згрешите:  Какао бомбици со бисквити

Направете вкусни и брзи какао бомбици со кои е речиси невозможно да погрешите. Ова е рецептот: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брзи пуслици Алва торта Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 […]