Tag: болка

Препораки

Куркумата заменува апче за болка – Помага за голем проблем

Зачините некогаш заменуваат апчиња за болка и тоа буквално. Тука е куркумата, куркумата помага за болки во стомакот, како и депресија. Куркумата позитивно делува со своите состојки за стомакот, за мрзеливи црева, болки и надуеност и навистина помага. Помага и за депресија. Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал […]

Препораки

Ако ве боли глава неподносливо – лекот е во кујна

Ако главата неподносливо ве боли, се што ви треба е помош од кујната. Земете рузмарин и сварете го, па нека стои десет минути во шолја. Процедете и испијте. Помага и ѓумбирот. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите […]

Препораки

Земете парче фолија и решете голем проблем – нема веќе болка и мака

Руските и кинеските нутриционисти и исцелители откриваат лек од кујната кој чини многу евтино, а решава голема мака. Се работи за фолијата која има голема примена и надвор од кујна. Земете парче алуминиумска фолија и замотајте ја на болното место на телото, болното грло, место каде ве боли коска, зглоб, […]

Препораки

Заменува апче: Овој зачин помага за сите проблеми и тегоби со стомакот

Куркумата е ароматичен и вкусен зачин кој може да замени апче за болка, но буквално.Помага за болки во стомакот, иритантни црева и депресија. Куркуминот во куркумата е состојката која делува, го намалува чувството на болка и расположува. Јадете кари почесто. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на […]

Препораки

Решението за болни синуси се крие во кујна – многу е евтино и ефикасно

Ако имате проблем со синусите или некоја инфекција, се што ви треба е јаболков оцет. Кога ќе ги имате првите болки најдобро е да се напиете јаболков оцет. Помага и за грип и настинка. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од […]

Препораки

Не се трујте со апчиња лекот е дома: Болката во грлото ќе ја снема

Ако имате проблем со болки во грлото тогаш наместо да се труете со апчиња, лекот го имате дома. Сепак постои лек и тоа евтин, а го има во кујната. Сварете два децилитри вода и додајте лажиче сол. Најубаво е ако имате да користите морска сол. Нека се олади целосно па […]

Tips & Tricks

Овошје кое помага да не ви е надуен стомакот – болката ја снемува како со апче

Ако сакате овошје, но знаете дека одредени видови создаваат надуеност во стомакот, тогаш време е за јагоди, малини или грејпфрут. Овие видови овошје помагаат за да бидете сити, многу се здрави и помагаат за слабеење, а ја спречуваат и надуеноста на стомакот. Го штитат телото и од разни болести, јадете […]

Препораки

Ќе ги фрлите апчињата: Најмоќниот лек за главоболка се прави дома

Лавандата доаѓа од Флорида, а помага и тоа докажано за главоболка, мигрена, за тегоби, депресија и несоница.Помага и на лицата кои имаат проблеми со стрес и анксиозност. Се смета за најмоќно етерично масло и многу помага. Во себе има преку 150 состојки кои се активни и делуваат антивоспалително, антидепресивно и […]

Препораки

Лекува гасови и надуеност во стомакот – евтин лек од 30 денари

Надуениот стомак и гасовите создаваат болка, чувство на непријатност, но за среќа постои начин да се решите од овој проблем наместо да користите апчиња.Решението се крие во јаболковиот оцет кој има во себе пектин кој е идеален за варење на храната. Помага и за чиреви, болки во стомакот, отстранување бактерии, […]

Препораки

„Саси“ водата ќе ве ослободи од чувството на надуеност – Еве го рецептот

Постои природен рецепт кој помага да се реши овој проблем брзо и лесно. Еве што ви е потребно: Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на […]