Tag: блеска

Tips & Tricks

Никогаш не би помислиле: Садоперот ќе блеска со намирница која сите ја фрламе

Ако вашиот садопер е многу валкан, има лесен начин да заблеска и тоа верувале или не со талог од кафе. Истријте го со талог и потоа со вода, па со средство и пак со вода. Ќе блеска. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги […]

Tips & Tricks

Ова е најдоброто овошје за свежо лице – ви требаат неколку зрна за да блескате

Верувале или не, проширените пори на лицето го прават да изгледа не свежо, уморно и постаро, но има решение од кујната. Исцедете сок од десетина зрна грозје, намачкајте се и чекајте 20 минути со семсата на лице. Потоа исплакнете. За да се освежите по напорниот работен ден може во сокот […]

Tips & Tricks

За чашите да блескаат, сјај на кујната и при затнат одвод – Ви треба само оваа состојка

Алкохолниот оцет може да го искористите за кујната и тоалет да заблескаат. Со него одзатнете ги затнатите цевки и одвод, и исчистете ја микробрановата печка. Исто така, ако ги пребришете стаклените чаши со оцет тие ќе блескаат и нема да се познаваат флеки после миењето. Може да ги отстраните дамките […]

Tips & Tricks

Земете талог од кафе и поминете го мебелот – ќе ги фрлите сите средства и сјаеви

Верувале или не, талогот од кафе има многу корисни намени, па наместо да го фрлате, искористете го економично и паметно.На мебелот дома кој старее и се гребе, ставете му малку талог растворен во вода. Исполирајте со смесата и мебелот ќе биде како нов. Рецепт за макарони салата тука Рецепт за […]

Видео, Препораки

Пред спиење ЗАДОЛЖИТЕЛНО испијте го ова – телото ќе блеска

Ако сакате да имате мирен сок, да немате проблеми со дебелеење, да се исчистите од отрови и да бидете здрави, тогаш испијте го овој сок пред спиење.Еве колку е моќен:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: […]