Tag: блендер

Десерти

За овој десерт ви треба само блендер – Бомбици со банана и суво грозје

Направете вкусни и брзи бомбици во вашата кујна, со суво грозје и банани кои даваат неверојатен вкус. Еве што ви е потребно и како да ги направите: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Обланда ролат со ореви Обланда за 15 минути Брзи мафини: Неодолива комбинација од јаболко и […]

Предјадења

Смути за старт на денот – Одличен за расонување

Направете смути за почеток на денот. Вкусно е и ќе ви даде енергија. На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: Домашен сок од крушки Чаша на […]

Препораки

Телото ќе се препороди по тешката храна која ја изедовме периодов – Наутро испијте го ова

По празниците на сите ни треба нешто што ќе ни го исчисти телото од сите маснотии и шеќери кои ги внесовме периодов, а овој рецепт е едно од решенијата. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Кафето наутро заменете го со ова Домашен сок од нане Користете често нане Чај за желудникот – нема […]

Tips & Tricks

Пијте го ова 7 дена па качете се на вага – Салото на стомакот ќе се стопи

Не постои полесен начин да ги стопите килограмите на критичните места на телото.  За сите кои мака мачат со килограмите постои лесен и здрав рецепт, кој го топи салото на стомакот за седум дена. Салото ќе се стопи за седум дена. Секако многу е важно да имате нормален внес на […]

Tips & Tricks, Повеќе

Блендерот е полн со остатоци од храна – Со еден трик сè ќе се исчисти

Многу семејства користат блендер, а познато е дека колку и да се пере, сепак остануваат некои тврдокорни наслаги од храна во него. Читатели на Готви.мк ни откриваат супер брз и ефикасен трик како да го исчистите блендерот темелно, без да остане ништо во него. Потребно е во блендерот да ставите […]

Видео, Предјадења

ЗДРАВЈЕ ВО БЛЕНДЕР: Почнете го денот со највкусно смути

 Супер вкусно смути за здрав почеток на денот. Сите намирници ги стави во блендер и доби нешто прекрасно.Постапката е опишана во видеото: Повеќе на Готви.мк: Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ ВИДЕО: […]

Предјадења

Кофеинско смути за здрав и енергичен старт на денот

 Направете кофеинско смути за здрав и енергичен старт на денот. Се се меша во блендер и се става во чаша. Повеќе на Готви.мк: Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс? Принцот Хари е на диета – Еве што […]

Предјадења

Смути со шери домати – нов здрав вкус во кујната

 Направете шери смути кое изобилува со здравје. Повеќе на Готви.мк: Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета Портокалово смути – за да бидете активни цел ден Смути од лубеница за почеток на денот – чувар на вашето здравје Идеален појадок за викендот: Шарено смути за ден […]

Tips & Tricks

За кујната да блеска: Решете се од бигорот и масните наслаги со еден трик

Сите мака мачиме со бигорот и каменецот во кујната. Се собира насекаде и во најпотребните препарати за нас. Еве како најлесно да го исчистите и да го решите проблемот.Ако имате скара која е валкана, се што ви треба е алуминиумска фолија пред печењето. Така нема да имате мака со чистење. […]

Главни јадења

Три рецепти за појадок кој топи килограми!

Започнете го денот со вистински избор на намирници и постигнете совршена линија… Ова се напивките за здрав почеток на денот Прв рецепт: Сите состојки ставете ги во блендер и направете хранлива напивка. Втор рецепт: И оваа напивка подгответе ја на ист начин во блендер. Трет рецепт: И овие состојки исечкајте […]