Tag: благо

Десерти

ВИДЕО ДЕСЕРТ: Чоколадно кафе задоволство – лесно се прави, полесно се јаде

Направете вкусен десерт од кој нема насит. Ако ви се јаде благо, но не ви текнува што да подготвите, тогаш овој десерт е совршен за вас.Намирниците и начинот на подготовка се прикажани во видеото: Повеќе десерти на Готви.мк: Пудинг од ориз Чоколадна баклава Чоко палачинки со крем од ванила и […]

Десерти

„Розен колачиња” – Сите ќе ви бараат репете

Направете вкусни розен колачи кои никого нема да остават рамнодушен. Верувајте, вкусот е незаменлив, а се прават брзо и лесно. Повеќе десерти на Готви.мк: Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед Пудинг од ориз Чоколадна баклава Чоко палачинки со крем од ванила и […]

Десерти

ТРИ СОСТОЈКИ ЗА ТРИ МИНУТИ: Колачи кои ќе ги направат и аматери

Дури и аматери во кујната ќе ги направат овие колачиња. Вкусни се, имаат само три состојки и се прават многу брзо.Состојките и начинот на подготовка погледнете ги во следното видео: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: […]

Десерти

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Вкусни Орео стапчиња – совршен десерт за вашите деца

Неколку состојки помешани со орео колачиња од кои на секое дете му застанува здивот. Ви треба многу малку време и труд за да направите вкусен десерт на стапче во вашиот дом.Погледнете што треба да направите во следното видео: Верувајте, децата ќе бидат пресреќни. Повеќе рецепти на Готви.мк: Чоко палачинки со […]

Десерти

ВИДЕО ДЕСЕРТ: Торта во облик на чоколадо

Вкусна, чоколадна и префинета торта со облик на чоколадо. Изгледа како да е излезена од врвните слаткарници, а се прави многу лесно и едноставно.Ќе уживате во овој вкус. Сè што ви е потребно и начинот на подготовка, погледнете ги во следното видео. Повеќе рецепти на Готви.мк: Десерт готов за 20 […]

Десерти

НЕМА ПОБРЗ ДЕСЕРТ: Завршете го летото со слатко задоволство

Нема побрз десерт од овој. Прекрасен спој на банана и карамела од која ќе барате репете. Повеќе десерти на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна […]

Десерти

Брзо егзотично уживање: Ананас торта

Направете вкусна егзотична торта со ананас која ќе ги воодушеви сите со својот вкус. Повеќе поврзани вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта […]

Tips & Tricks

Еве како да јадете благо, а да не се дебелеете

Десертот секогаш се служи по главното јадење, а тоа е и причината зошто се дебелееме од него.Експертите велат дека најдобро е десертот да се „прескокне“, но ако тоа е невозможно, тогаш тие препорачуваат барем да се јаде во „вистинското време“. Имено, според истражувањето на група британски научници, „најдобро време“ за јадење […]

Десерти

Малку поинаков рецепт за традиционално слатко од сливи

Подгответе го старото добро слатко од сливи на малку поинаков начин. Поврзани вести на Готви.мк: Протеините – основана ефикасните диети Важни совети пред да започнете со диета Напиток кој заменува 100 стомачни Прочистете ја крвта со листови од коприва Руски научник советува: Само со една билка ослободете се од стресот […]

Забава

ФОТО: Елена Ристеска во дилема кои чевли да ги избере

Нашата популарна пејачка Елена Ристеска деновиве престојува во Милано каде, според пишувањата во дел од медиумите, нејзината сестра има изложба. Елена објави и многу „слатка“ фотографија на Инстаграм од познатата продавница Cacao lab од овој град. „Oд кој чевел да гризнам“, напиша таа под фотографијата: Од кој чевел да гризнам.. […]