Tag: бел ангел

Видео, Десерти

Вкусна и кремаста: Торта бел ангел која не се пече (Видео)

Вкусен и кремаст десерт кој не се пече! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Практична жена“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта […]

Десерти

Торта Бел ангел: Моќен и воздушест десерт само за најдрагите гости

Тортата Бел ангел подгответе ја за специјални прилики… Уживајте!   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која […]