Tag: бела чоколада

Десерти

Највкусна торта од бело чоколадо – Рецепт кој стана хит

Направете брза и вкусна торта. Ова е вистинско уживање за сите љубители на белото чоколадо. Ова се потребните намирници и начинот на кој тортата се подготвува: Уживајте во овој богат вкус 🙂 Прочитај повеќе вести: Торта која лесно се прави, а е апсолутен хит – Повкусна од Рафаело Розен торта […]

Десерти

Бомбици од бела чоколада

 Вкусни и неодоливи бели бомбици со кокос за кои сите ќе ви бараат репете 🙂   Повеќе вести на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер […]