Tag: без масло

Главни јадења

Брз ручек за секој ден: Помфрит без масло

Помфрит може да се направи и без масло, поздрава и вкусна варијанта. Излупете компири во количина по желба, исечете ги и  извалкајте ги во белки со сол и вегета, а потоа ставете ги на плех. Нека се печат на 220 степени додека не поруменат.  Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: […]

Главни јадења

Помфрит без капка масло – Брз ручек по работа

Помфрит може да се испржи и без капка масло. Исечете компири, па извалкајте ги во белки со сол и вегета, а потоа ставете ги на плех. Нека се печат на 220 степени додека не поруменат.Брз и вкусен ручек на трпеза без маснотии. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Сакате совршено пржени јајца? ВИДЕО: […]

Главни јадења

Помфрит без капка масло – Брз ручек по работа

Помфрит може да се испржи и без капка масло. Исечете компири, па извалкајте ги во белки со сол и вегета, а потоа ставете ги на плех.Нека се печат на 220 степени додека не поруменат. Брз и вкусен ручек на трпеза без маснотии. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид […]

Главни јадења, Посно и веге

Нешто различно за постот: Деликатесен ручек без масло

Направете си супер вкусен ручек без масло. Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка […]

Посно и веге, Предјадења

Посна пита со печурки – Рецепт без масло

Направете посна пита на вода, без масло, која е брза и навистина посебна. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз […]

Главни јадења, Посно и веге

Посен грав без зејтин

Вкусно јадење за деновите на пост… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Главни јадења, Посно и веге

Филети од риба без капка масло – Вкусно мезе или оброк

Направете одлично јадење без масло, кое има супер вкус. Ако сакате филети од риба, тогаш сè што треба е да ги извадите од ладилник, да ги исцедите од вода, добро да ги исушите со хартија. Секое парче риба се става во брашно, малку црвен пипер, сол и бибер. Може да […]

Главни јадења

Видео рецепт: Подгответе крцкав помфрит без капка масло

Направете вкусен и крцкав помфрит на необичен начин. Солените и вкусни стапчиња може да се подготват и без масло. Погледнете во видеото како да го направите овој рецепт во вашата кујна: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири ВИДЕО: […]