Tag: бајадера

Десерти

Домашни бајадери готови за 20 минути – повкусни од тие во продавница

Направете брзи домашни бајадера колачиња готови за 20 минути.    Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано […]

Десерти

Брза бајадера – евтин рецепт за секоја пригода

Направете брза и вкусна бајадера за која целото семејство ќе се радува. Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш […]

Десерти

Бајадерата може да биде евтин десерт: Направете ја најбрзата

Направете вкусна и брза бајадера. Ова е рецептот:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече […]

Десерти

Превкусна бела бајадера – брз десерт за сите сетила

Направете вкусна бела бајадера, поразлична од сите други. Ова е рецептот: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не […]

Десерти, Посно и веге

Бајадера без шеќер и адитиви: Стар колач во здрава веге варијанта

Стар колач во нова верзија која ќе ве воодушеви. Уживајте во бајадера без грижа на совест! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути […]

Видео, Десерти

Бајадера со кикиритки, бело и црно чоколадо: Три пати поевтина од онаа во продавница (Видео)

Направете вкусна бајадера со кикиритки за сите сетила.Во продолжение и детален видео рецепт:   Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Тече чоколадо, а врз него малини Брзи корнфлекс корпи Брзи пуслици Алва торта Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Десерти, Посно и веге

Кокос бајадера за посните денови – совршенство без печење за кокос љубителите

Брзо и лесно се прави, па добро ќе се најде на секојдневното мени или во колачите кои ги подготвувате за слава, како уште еден преубав колач.Може да биде и посна со посен маргарин, како и мрсна, по потреба.     Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Тече чоколадо, а врз него малини Брзи корнфлекс […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Брзо и вкусно: Посна бајадера по оригинален рецепт (Видео)

За подготовка на овие вкусни колачиња не ви требаат кулинарски вештини, а ни многу време… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно […]

Десерти, Посно и веге

Посна бајадера со лешници: Вкусни залаци готови за миг

За љубителите на бајадери, еве одличен рецепт за незаборавно уживање! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која […]

Десерти

Бајадера за 20 минути – Домашна варијанта без миксер и печење

Направете го омилениот десерт на сите генерации за кој даваме куп пари. Бајадера готова за 20 минути, со малку состојки, без печење, миксер, и без мака. Еве како да го направите: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо […]