Tag: банани

Tips & Tricks

Банани за доручек? Еве дали се добри

Се поставува прашањето кое ги подели нутриционистите, дали, генерално, денот треба да го започнете со ова овошје… Сите мислиме дека нема грешка ако денот го започнеме со овошје, но со ова тоа би било голема грешка. Бананите се одлични за варењето, богати се со калиум, влакна и магнезиум, а и […]

Видео, Десерти

Најкремастата торта со банани која некогаш сте ја пробале (Видео)

Едноставна торта чиј вкус го обожаваат и деца и возрасни! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да […]

Десерти

Колач со банани, ореви и еурокрем – Лесно се прави, а веднаш ќе го снема од маса

Направете колач со банани и еурокрем, кој е лесен за подготовка и вкусен, па очекувајте веднаш да го снема од масата. Ова е рецептот за чоколадното задоволство: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Не ви требаат вага и миксер – кокос колач Мешате, растопувате и имате десерт: Кокос триаголници Бомбици со кокос Кремасти колачи […]

Десерти

Леб со банани, ореви, како и суви сливи

Неодолив вкус, леб кој ќе го обожава цело семејство! Послужете и уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна […]

Десерти

Џем од банани и чоколадо – Десерт во тегла готов за 10 минути

Направете десерт од само две состојки кој е многу вкусен. Џем од банани и чоколадо, a се прави на овој начин: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Домашно Тоблероне со Кока кола Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е […]

Видео, Десерти

Едноставна и брза: Торта со банани по оригинален рецепт (Видео)

Вкусна, освежувачка торта готова за миг. Се прави брзо, а вкусот е фантастичен! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве […]

Десерти

Палачинки од јогурт со банана – Лесно се прават, посебно се вкусни

Направете палачинки на еден поинаков начин – со јогурт и банана. Имаат богат и интересен вкус. Ова е рецептот, како и начинот на подготовка: Може да додадете и други состојки по ваш вкус. На здравје! Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Палачинки на дански начин Свечени благи палачинки Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет […]

Десерти

Исечете банана па врз неа ставете јајце – Вака се прават здрави палачинки

Ова се најздравите палачинки од само три состојки.Верувале или не, може да се направат и вака, а толку се вкусни. На здравје! Повеќе рецепти со десерти на Gotvi.mk: Променете ситница и палачинките нема да бидат жилави Деликатесни бомбици Обланда бомбици – вистински хит Преубава обланда со кокос ВИДЕО: Рецепт за еклер […]

Видео, Десерти

Малку намирници и време: Брз чоколаден ролат со банани

Направете брз и вкусен чоколаден ролат со банани.     Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит […]

Десерти

НЕ СЕ ПЕЧЕ: Брза торта со банани и бисквити, без млеко и јајца

Вкусен и лесен десерт готов за половина час. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не […]