Tag: банана

Десерти

Брза банана торта

Израдувајте ги домашните со брз и вкусен десерт… Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не […]

Повеќе

Лекот за главоболка го имате во кујна – еве за што се работи

Ве боли главата, уморни сте, расеани? Излупете една банана, исечете ја на тенки парчиња, ставете ја на парче интегрален леб и полека изедете ја, пиејќи истовремено шолја чај од камилица. Зошто овој природен лек делува? Бананата е богата со калиум кој ја стимулира циркулацијата на крвта и елиминацијата на течности […]

Предјадења

Вкусно и со арома како во врвен кафич: Смути со банана, плазма и ванила

Направете вкусно смути со банана и плазма. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб      

Десерти

Вкусни палачинки без бело брашно – се топат во уста

Ви донесуваме рецепт за поздрава верзија на палачинки, во која белото брашно можете да го замените со овесно. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за […]

Десерти

Колачиња од банана и кокос

Брзи и вкусни колачиња од банана и кокос… Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до […]

Препораки

Сварете банана со вода и мед – почекајте три дена и телото ќе ви биде благодарно

Направете посебна смеса која помага да избегнете настинки и вируси и помага за здравје на цело тело. Сварете 400 милилитри вода и ставете во неа 2 банани и 2 лажици мед. Нека зоврие па изладете и земајте по 100 милилитри секој ден 4 пати. Кашлицата, настинката и болестите ќе ги […]

Десерти

Чоко-банана топчиња – едноставни и вкусни

Брзи колачиња кои ќе ги обожавате! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече […]

Tips & Tricks

Кората од банана помага за најголемата нервоза на домаќинките околу растенијата

Кората од банана сите ја фрламе без да знаеме колкава корист има од неа.Помага за вашите домашни растенија и цвеќиња, бидејќи ако ситно ја исецкате и ставите во земјата како ѓубриво, тие ќе цветаат во секој период.Тоа се случува поради големата количина шеќер и калиум кои ги има во себе […]

Десерти

Само 2 состојки, а сочни и меки како пена: Овие палачинки со банана ќе ве воодушеват

Печете ги подебели, како американски палачинки, а можете да ги филувате по желба… Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за […]

Десерти

Кремаст и освежувачки десерт кој ќе ви ја врати енергијата

Овој десерт ќе ви ја врати енергијата и ќе ве освежи! Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш […]