Tag: багет

Видео, Главни јадења

Направете сами совршено крцкав багет (Видео)

Одличен рецепт за совршено крцкав багет… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и […]

Видео, Главни јадења

СУПЕР СЕНДВИЧ: Може да нахрани десет луѓе!

Како од една векна леб да доручкуваат десет луѓе? Кога не знаете што да подготвите за доручек или вечера, а имате стар леб, направете супер сенвич полн со кашкавал. Начинот на подготовка е премногу едноставен, а погледнете го во ВИДЕОТО во прилог:   Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки […]

Главни јадења

ОРИГИНАЛЕН РЕЦЕПТ: Еве како да направите домашен француски багет

Можеби ќе ви се чини малку комплициран, бидејќи прво треба да направите „стартер“- тесто кое на багетот му дава крцкава структура, сепак ви го препорачуваме овој рецепт за неодолив домашен француски багет… Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Полнети тиквици Боранија со тиквичка – посен и многу вкусен ручек Ќофтиња од тиквичка […]

Предјадења

Еве како да направите намаз од свеж грашок

Уживајте во заводливиот вкус на овој намаз од свеж зеленчук… На здравје! Повеќе вести на Готви.мк Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано […]

Видео, Главни јадења

Ролат од пилешко месо и леб – деликатес кој морате да го пробате! (ВИДЕО)

Барате едноставен рецепт кој ќе ги воодушеви вашите гости и семејството? Можеби овој крцкав ролат е вистински избор за вас. Проверете! Добар апетит! Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Полнети тиквици Боранија со тиквичка – посен и многу вкусен ручек Ќофтиња од тиквичка Печени тиквички со пилешко месо и зеленчук Турли тава […]