Tag: артерии

Препораки

Измешајте ги овие билки – Чај за прочистување на артериите

Сите сакаме да бидеме здрави и живееме долго, а за тоа е потребно да ги заштитиме и прочистиме и нашите артерии, а за тоа се корисни неколку билки. Пијте чај од мента кој помага и за главоболка, брусница, камилица, ајдучка трева, бреза. Тие му помагаат на телото. Може да измешате […]

Препораки

Намирница која ги чува артериите – Го намалува запушувањето за 20%

Лукот одамна е познато колку е здрав. Се користи за срцето и за хипертонија, а спречува и запушување на артериите. Го намалува ризикот од формирање масни наслаги и до 40 посто. Со редовно консумирање, истражувањата покажале дека може и да се намали запушувањето за 20 отсто.   Поврзани вести на […]

Препораки

Помага за запушени артерии подобро од лек – користете го често

Постои намирница која многу помага за проблемот со запушени артерии во телото, и тоа подобро и од лекови. Се работи за моќниот овес кој има многу растворливи влакна во себе, а тие не дозволуваат да се создаде холестерол во нашето тело. Влакната се врзуваат со холестеролот и го топат во […]

Препораки

Природен лек против маснотии во крвта – Три состојки и малку труд

Природен лек и начин за добра крвна слика, спречување на настанувањето маснитии во крвта и превенирање на процесот на запушување на артериите. Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и за превенција. Не ги […]

Препораки

Стар германски природен лек за чистење на артериите

Направете природен лек кој ги штити и придонесува за чистење на артериите. Еве кои состојки од кујната ви се потребни: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Додајте една состојка во маслиновото масло и нема да се разболите Измешајте кафе и маслиново масло за усните За маслото да не прска при пржење – има […]