Tag: арома

Tips & Tricks

Додадете го ова овошје кога печете месо – Ќе има супер арома

Ако сакате месото кое го печете да има супер арома и да е меко, искористете две состојки кои не би ви паднале обично на памет.Ставете малку банана и јаболки излупени на него. Ќе биде сочно и вкусно од соковите. За повеќе видеа со кулинарски совети, трикови и рецепти тука Прочитај […]

Tips & Tricks

Пржениот компир ќе биде повкусен – Само ставете го ова во маслото

Пржениот компир ќе биде повкусен со еден трик. Ви треба само гранче рузмарин.Додека пржите компири, додадете и рузмарин и вкусот ќе биде незаменлив, а нема да имате ни проблем со стомакот. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – […]

Tips & Tricks

Арома терапија: Овие мириси ќе ви го подобрат расположението

Иако звучи чудно, стручњаците тврдат дека мирисот на одредени намирници го поправа расположението и дава енергија… Цитрусно овошје: Кога ќе ви падне расположението, само мириснете портокал, лимон, грејпфрут… Витаминот Ц кој доминира во цитрусното овошје ја подига енергијата. Исто така, мирисот од лимон го намалува нивото на стрес. Крема за […]

Десерти

Меко тесто, овошје и шеќер во прав: Брза пита со вишни мами со аромата

Направете сочна пита со вишни која мами и со вкус и со арома. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта […]

Предјадења

Ќе мириса опојно од рерната: Брзи кифлички кои може да си ги понесете и на работа

Направете вкусни и меки кифли во вашата кујна кои мамат со мирисот. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и […]

Повеќе

Бело вино со цимет – Повкусно од греено црвено вино

Направете вкусно бело вино со цимет. Иако веројатно и вие правите црвено вино со цимет, па ова ви изгледа малку чудно, сепак е одлично. Се загрева виното со состојките до вриење, се става во чаши и се служи. Уживајте! Повеќе на Готви.мк:Чајот од шипка како лекБРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги […]

Главни јадења

Ручек од две состојки – Аромата мами од рерна

Направете вкусни компири со лук. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт   […]

Предјадења

Децата ги обожаваат: Пица кришки – ќе замириса цело маало

Направете вкусни пица кришки.   Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт  

Главни јадења

Ќе мириса до соседното маало: Деликатесен потпечен полнет компир

Направете фантастичен компир во рерна. Повеќе вести на Готви.мк:Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбициПохован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки […]

Видео, Предјадења

Секогаш брзо се прават, меки се и вкусни: Топли уштипци (Видео рецепт)

Направете домашни уштипци кои се спремаат брзо, меки се и вкусни.       Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк:ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен […]