Tag: автомобил

Препораки

Ако ви се лоши во автомобил – изедете го ова пред да влезете

Иако можеби звучи чудно, ако имате и вие мачнини кога патувате во автомобил, има мал трик од кујната со кој ќе ви биде поубаво. Земете парче чоколадо пред да седнете во возилото и верувајте ќе делува на телото така што нема да ви се лоши. Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: […]

Tips & Tricks, Видео

За летово да не ви се лоши кога ќе патувате – има евтин трик кој ја скратува маката

Совршено за летото и за одморите, оваа билка ќе ви помогне веќе да не ви е лошо кога патувате.Ви треба ловоров лист кој ќе го ставите под јазикот и ќе исчезнат сите мачнини. Ги олеснува и проблемите со гасови во стомакот. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути за старт на денот За […]

Tips & Tricks

Ќе исчезнат сите лоши мириси од автомобилот – има лесен трик

Ако сакате да биде свеж мирисот во вашиот автомобил, а да не трошите многу пари на освежувачи, ви помагаме со мал трик од кујната кој постојано ќе го користите.Имено, се што ви треба е една лименка во која ќе ставите мелено кафе, па ќе ја затворите и ќе направите дупчиња. […]

Tips & Tricks, Повеќе

Шофершајбната ќе се одмрзне за секунда – Смеса која може да ја носите со себе

Знаеме колку е мачно чистењето на автомобилот наутро кога се брзаме за работа, особено на кочан ладното време кога ни смрзнуваат рацете. Сега постои лесен начин да ги одмрзнете прозорците и тоа без труд. Измешајте ги состојките во прскалка, па прснете на шофершајбната и активирајте ги брисачите. Носете ја прскалката […]

Tips & Tricks

Крај на маката во зима: Направете ја оваа течност, стаклото на возилото нема да замрзне повеќе

Доаѓа ладно време и температури под нулата, а сите кои имаат автомобил знаат колку е мачно кога ќе им се заледи стаклото и колку тешко се чисти. Кога се брзате сигурно многу се нервирате со овој проблем, но решението се крие во кујната. Како одлично решение, кое во исто време […]

Повеќе

Не сте го исчистиле автомобилот откако падна снег? Еве што да направите (ВИДЕО)

Зимскиот период, особено како овој, знае да зиобилува со ниски минусни температури и силни врнежи од снег. Возачите се секогаш во грч поради степенот на чистење на патиштата, а особен стрес предизвикува чистењето од снег и лед на стаклата од автомобилите. Доколку не сте го исчистиле возилото од снег и […]

Tips & Tricks, Видео, Повеќе

Еве како да направите евтина течност која ќе ги одмрзне стаклата на автомобилот за секунда (ВИДЕО)

Зимскиот период, особено како овој, знае да зиобилува со ниски минусни температури и силни врнежи од снег. Возачите се секогаш во грч поради степенот на чистење на патиштата, а особен стрес предизвикува чистењето од снег и лед на стаклата од автомобилите. Но има едноставна и ефтина течност која ќе го […]

Повеќе

Нов закон во Србија: Ако имате два промили алкохол во крвта останувате без автомобилот

Србија прави измени и дополнувања во Законот за безбедност во сообраќајот на патиштата кој би требал да биде усвоен на 1 јануари. Нацрт законот предвидува значајни промени и дополнување на овој закон, а една од оние кои највеќе ја изненадија јавноста е што возачите фатени со два или повеќе промили алкохол […]

Tips & Tricks, Видео

Што велите? Вака ќе изгледаат супермаркетите во иднина! (ВИДЕО)

Многумина избегнуваат секојдневно да одат во супермаркет по намирници. Тоа го прават само неколку пати месечно. Но, судејќи по ова видео, на тие „маки“ им се ближи крајот. Што мислите на ова: да не излегувате од автомобилот, а да сте во супермаркет? Дали ова се супермаркетите на иднината, не знаеме, […]