Tag: авокадо

Tips & Tricks

Ќе трае со денови – Како се чува авокадото?

Авокадото е здраво и корисно овошје, но сите грешиме кога го ставаме во ладилник. Авокадото се става во ладилник само ако е доста зрело,  и ако сакате да ја сочувате свежината неколку дена, во спротивно се чува на собна температура. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт на […]

Десерти

Пудинг со авокадо

Направете вкусен пудинг со авокадо. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Десерти

Протеински плочки со авокадо и банана

Вкусни протеински плочки. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки […]

Салати

Салата со туна и авокадо

Направете совршена салата со авокадо. Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува […]

Главни јадења, Салати

Брзо и лесно: Оброк салата од туна и авокадо

Брзо и лесно подгответе вкусна салата која ќе ве засити! Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – […]

Tips & Tricks

Највкусната намирница со која најмногу се слабее

Ако сакате брзо и лесно да слабеете ви препорачуваме една корисна и вкусна намирница. Се работи за авокадото кое е богати со калиум и минерали кои помагаат да слабеете. Богато е и со масни киселини. Хранливата вредност прави да бидете сити. Повеќе поврзани вести на Готви.мк Ќе ве врати во […]

Главни јадења

Здрав доручек: Тост со туна и авокадо

Вкусен и здрав доручек за 5 минути… Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Видео, Главни јадења, Предјадења

Хумус од авокадо: Вкусен намаз идеален за доручек (Видео)

Вкусен и здрав хумус од авокадо… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги […]

Салати

Вкусен сос од авокадо

Рецепт за вкусен сос од авокадо… Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена […]

Повеќе

Помага за слабеење – Намирница која топи сало

Ако сакате брзо и лесно да слабеете ви препорачуваме една корисна и вкусна намирница. Се работи за авокадото кое е богати со калиум и минерали кои помагаат да слабеете. Богато е и со масни киселини. Хранливата вредност прави да бидете сити. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Многу вкусно – потпечена тава […]