Ваша препорака

Meat, Pastes, Видео

ВИДЕО: Го наполни ќофтето со шпагети – погледнете што излезе

Сите знаеме за класичниот деликатес од Италија, шпагети со ќофтиња, но припремата на овој начин е посебна. Се работи за огромно ќофте полно шпагети.Погледнете како да го направите ова необично и вкусно јадење. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси Тазе домашен леб Полнет запечен леб […]

Препораки

Правилото 10 за слабеење: Застанете на вага по три дена и ќе видите чудо

Застанете на вага, измерете се, и потоа почитувајте го правилото 10. По само три дена, качете се повторно на вага и ќе се израдувате многу.ШТО Е ПРАВИЛОТО 10? Правилото 10 е важно за слабеење и одржување на тежината. Имено тоа е растојанието меѓу првиот и последниот оброк во денот, кое […]

Видео, Деликатеси, Десерти

ВИДЕО: Направи дупче во јајцето – испече колач во него!

Направи дупче во јајцето и испече колач во него. Нема да им верувате на очите. Погледнете ја подготовката во следното видео:   Повеќе на Готви.мк: Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ ВИДЕО: […]

Препораки

Зелениот сок на Доктор Оз – еликсир за секој орган

Овој сок е моќен и здрав еликсир за секој орган во телото. Направете го дома, брзо се прави, евтин е и многу многу здрав.   Се се меша во блендер и се пие. Уживајте и бидете здрави. Повеќе на Готви.мк: Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци и храната […]

Видео, Предјадења

ВИДЕО: Вкусни омлет-мафини кои се топат во уста

Вашиот омилен омлет вкус преточете го во вкусни мафини. Изгледаат одлично, ќе рашират одлична арома во кујната, а за вкусот не треба ни да се зборува.Состојките и подготовката погледнете ги во следното видео. Ова е одлична идеја за појадок или пак вечера.   Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок […]

Tips & Tricks, Главни јадења

СОВЕТ КОЈ ВРЕДИ ДА ГО ЗАПИШЕТЕ: Откриена тајната на сараевските ќебапи!

Ви ја откриваме тајната за најпопуларното босанско јадење, сараевските ќебапи. Во продолжение ви донесуваме рецепт како сами да направите смеса за сараевски вкусни ќебапи. Поентата е во доброто месо, начинот на подготовка и смесата да отстои. Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели […]

Главни јадења

Салата со пилешко и тестенини

Тестенини со пилешко збогатени со аспарагус и пикантен сос. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за […]

Салати

Салата за јак имунитет: Маринирано сирово цвекло

Поправете ја крвната слика и подобрете го своето здравје со вкусна салата од цвекло. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни […]

Видео, Десерти

НЕВЕРОЈАТНО ВКУСЕН ПОСЕН КОЛАЧ: Еве како да направите домашен јафа десерт! (ВИДЕО)

Брзо и едноставно направете вкусен, сочен колач за посните денови. Погледнете го и видеото со детално упатство: Повеќе рецепти на Готви.мк: Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации […]

Видео, Главни јадења

Го обликувала месото во чинија: Ќе огладните кога ќе видите што направила! (ВИДЕО)

Веројатно досега не сте јаделе ништо слично, а кога ќе го видите начинот на подготовка, сигурно ќе посакате и сами да го направите ова необично јадење. Имено, се работи за огромно ќофте полнето со шпагети! Ќе ве воодушеви… Во видеото во прилог погледнете го начинот на подготовка: Повеќе рецепти на […]