Ваша препорака

Салати

Салата за јак имунитет: Маринирано сирово цвекло

Поправете ја крвната слика и подобрете го своето здравје со вкусна салата од цвекло. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни […]

Видео, Десерти

НЕВЕРОЈАТНО ВКУСЕН ПОСЕН КОЛАЧ: Еве како да направите домашен јафа десерт! (ВИДЕО)

Брзо и едноставно направете вкусен, сочен колач за посните денови. Погледнете го и видеото со детално упатство: Повеќе рецепти на Готви.мк: Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации […]

Видео, Главни јадења

Го обликувала месото во чинија: Ќе огладните кога ќе видите што направила! (ВИДЕО)

Веројатно досега не сте јаделе ништо слично, а кога ќе го видите начинот на подготовка, сигурно ќе посакате и сами да го направите ова необично јадење. Имено, се работи за огромно ќофте полнето со шпагети! Ќе ве воодушеви… Во видеото во прилог погледнете го начинот на подготовка: Повеќе рецепти на […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Децата ќе скокаат од среќа – направете „Елза” палачинка

Цртаните филмови им се омилени на децата, па затоа ви нудиме можност да бидете најкул мајка или татко и да направите Фрозен палачинка со ликот на Елза.Погледнете ја подготовката во следното видео:   Повеќе на Готви.мк: Ремек дело во кујната: Леб од банана ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се […]

Забава

ФОТО: Не им е лесно – холивудскиот актер на раб на анорексија за новиот филм

Холивудскиот актер Адам Драјвер изгуби неверојатни 14 килограми за потребите на својот нов филм. 33-годишниот актер кој во новото филмско остварување игра свештеник, морал да ослабе за улогата, а со тоа се довел на работ на анорексијата. Тој открива колку му било тешко да ги загуби килограмите: – Играм свештеник […]

Видео, Десерти

МММм…Мирис на тазе печен кроасан полн со чоколадо и банана

Кроасани по најдобар рецепт, совршено испечени, полни со банана и чоколадо. Има ли подобра идеја за уживање? Ќе ги направите веднаш, еве што ви треба: Повеќе на Готви.мк: Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс? Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате ФОТО: Ѕирнете во […]

Препораки

МАЖИТЕ ПРЕСРЕЌНИ: Што се случува со телото ако пиеме пиво?

И мажите и жените се љубители на пиво, но мажите особено се радуваат на овој пијалок. Друштво, мезе, пиво…нема подобро, а сега кога ќе ја чуете оваа вест ќе бидете пресреќни. Секако, таа се однесува само на мали колични алкохол.Иако лекарите не препорачуваат алкохол и тој создава зависност, ништо не […]

Uncategorized

Седум дена ја ставала оваа смеса на глава – косата и растела како луда

Ја држела оваа смеса на главата седум дена, па резултатите биле шокантни. Се што ви треба се алое вера, кокосово масло, рицинусово масло и витамин Е.Се зема алое вера се мие убаво, се сецка и се вади гелот од листовите. Мешавина од маслата и витаминот се загрева на шпорет и […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Замрзна макарони со кашкавал – ги стави во тава и го доби ова

Зема макарони со кашкавал, ги замрзна, па ги испржи. Доби чудо во кујната.Погледнете го видеото:     Повеќе на Готви.мк: Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете […]

Видео, Деликатеси

Што е повкусно од пица? – одговорот е пица лепчиња

Пица со кашкавал, пица со шунка, пица со печурки, со четири вида сирење, месо, туна…сите се неодоливи, но ние ви нудиме нов рецепт за пица-лепчиња.Погледнете ги потребните состојки и начинот на кој се подготвнува овој супер деликатес во следното видео: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од […]