Ваша препорака

Tips & Tricks

СУПЕР ТРИК: Еве како сокот од портокал да не биде толку кисел!

Ви откриваме мал трик кој ќе ви помогне вашиот сок од портокал да биде многу повкусен… Здравиот сок од портокал понекогаш може да биде многу кисел. За да не се случи тоа, трикот е во морковот, поточно, во половина морков! Кога ќе ставите излупен и исечкан портокал во блендер, ставете […]

Забава

ВИДЕО: Дуетот на Џос Стоун и Каролина Гочева кој ги освои сите

Популарната Џос Стоун на својот официјален Фејсбук го објави целиот дует со нашата популарна музичка ѕвезда Каролина Гочева. Тие заедно ја исполнуваат познатата песна „Кој да ми запее“, а Џос се заблагодари на публиката која присуствуваше на нејзиниот концерт во Скопје. Погледнете и слушнете како звучи овој дует: Прочитај повеќе […]

Pastes

Тестенини со модар патлиџан – нов вкус од италијанската кујна

Направете совршени тестенини со модар патлиџан, кои ќе рашират неверојатна миризба во домот.За сите љубители на италијанската кујна. Повеќе вести на Готви.мк: Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој […]

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Како Американци прават ајвар и зелник

Амбасадата на САД на својата официјална Фејсбук страна објави интересно видео во кое вработените прават македонски специјалитети – ајвар и зелник. Погледнете како изгледал овој настан, а резултатот е фантастичен. Браво! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Салата која летово ќе ја правите секој ден Англиски погачици со чедар – ќе ги […]

Препораки

Светот полуде по Црната лимонада

Најновиот тренд по кој полудеа сите е црната лимонада. На Инстаграм можат да се видат фотки од чудесната напивка која има активен јаглен и кокосова кора.Оваа црна лимонада е одлична за детоксикација на организмот и за губење на килограми, а сигурно и добро ќе ви дојде во случај на мамурлак […]

Забава

ФОТО: Бонбонче – Македонската пејачка го покажа бебето

Елена Петреска пред една седмица го имаше првиот настап по породувањето, а веќе изгледа одлично. Сега пејачката го покажа бебенцето. Ќерката на Елена и Андреј, и сестричката на Михаил, е бонбона. Нека е живо и здраво! Повеќе вести на Готви.мк: Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Делува како обичен колач но кога го пресекоа… – ќе се изненадите

Делува како обичен чоколаден колач, но внатре се крие големо изненадување. Овој колач во внатрешноста има виножито од бои, а што е најважно има и одличен вкус.На средината се наоѓа срце кое го освои Интернетот.   Повеќе десерти на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече […]

Meat, Видео, Главни јадења

Доста ви е од секојдневните јадења? – супер вкусна идеја за ручек

Ако немате веќе идеја што да приготвите за јадење, тогаш ова е одлична идеја за вас. Ви нудиме супер видео рецепт за пилешко со леб.Состојките и начинот на подготовка погледнете ги во следното видео:   Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Направете домашен песто сос […]

Tips & Tricks

Стави компир во патиките – нема да верувате што се случи потоа

Нема да верувате но одредени намирници од кујната можат да ви помогнат и за вашите чевли и раните на нозете. Со оглед на тоа дека сите имаме мака кога ќе купиме нови обувки, овие трикови се вредни злато.1. Облечете дебели чорапи и ставете ја ногата во кондурата. Загрејте ја со […]

Забава

ФОТО: Се пиеше вино до зори – вака се слави роденден на српската естрада

Пејачка Сања Ѓорѓевиќ, ја собра цела естрада на роденден. Пејачката 48. роденден го прослави со своите колешки од домашната естрада, меѓу кои на чело беше Лепа Брена.   Тие се потрудија на Сања да и ја направат забавата за паметење. Повеќе вести на Готви.мк: Дамки од црвено вино на тепихот? […]