Ваша препорака

Главни јадења, Посно и веге

Лосос во маринада

Ако немате идеја за следниот ручек, подгответе вкусен лосос во маринада… На здравје! Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk Црвена здрава чинија: Направете чорба од цвекло Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло Домашен рецепт со кој повеќе нема ни да помислите на цвекло од тегла Релаксирајте се: Чај […]

Tips & Tricks, Десерти

Направете одлични и вкусни Нутела колачиња со само ТРИ СОСТОЈКИ! (ФОТО)

На Instructables.com пронајдовме рецепт за колачиња кој сигурно ќе ви се допадне. Нутелата веќе содржи многу додатоци (масло, млеко, чоколадо…) кои инаку би морале да ги додавате дополнително како би направиле американски колачиња, или „броунис“. Еве како да ги подготвите овие Нутела колачиња на наједноставен начин! Еве го рецептот и […]

Посно и веге, Препораки

Памела Андерсон е вегетаријанка – Еве ги нејзините рецепти

Памела Андерсон, која се прослави со една од насловните улоги во серијата „Чувари на плажата“, деновиве е актуелна по изјавите дека поради минатите актерски улоги мажите во кревет ја третирале како проститутка. Но, русокосата убавица е актуелна и по својата фондација „Памела Андерсон“, каде меѓу другото се бори и за […]

Главни јадења

Домашна пита со кисело млеко

Еве како да го подготвите ова вкусно јадење… На здравје! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]

Видео, Главни јадења

БРЗ РЕЦЕПТ: Тестенини со пилешко на посебен начин (ВИДЕО)

Видео блогот Tasty донесува уште еден интересен рецепт: тестенини со пилешко на поинаков начин. Потребни ви се пилешки гради, пилешка супа, зачини, тестенини, павлака за готвење. Начинот на подготовка погледнете го во видеото: Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: […]

Десерти

Домашен чоколаден пудинг

Кремастиот чоко пудинг послужете го шлаг… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Вистинска уметност: Рецепт за […]

Видео, Повеќе

ЧАЈ СО МЕУРЧИЊА: Разбудете го детето во себе

Направете вкусен и здрав чај со меурчиња, со кој ќе го разбудите детето во себе.Вкусно, здраво и лесно за подготовка. Се што треба да направите е да го погледнете видеото.   Повеќе вести на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а […]

Tips & Tricks, Препораки

Дохранување на вашето бебе – Прочитајте искуство и совети од родители

Мирјана и Зоран пред неколку недели започнале со дохрана на својот син Марко. Мирјана со читателите на Gotvi.mk ги споделува нивните искуства, но и како да се справите со „морето“ на различни, а некогаш дури и контрадикторни совети кои доаѓаат од стручните лица, но и најблиските. Еве го изворно нивното […]

Видео, Десерти

МИСЛИТЕ ДЕКА ГИ ЗНАЕТЕ СИТЕ РЕЦЕПТИ? – Не сте пробале нешто вакво

Направете вкусен пудинг со зелена боја од кој ќе ги излижете прстите.Ако сакате да ги изненадите најблиските со нешто ново, уникатно и интересно, а воедно и многу вкусно, ова е решението за вас. Десерт готов за 30 минути. Во следното видео погледнете го начинот на подготовка:   Повеќе вести на […]

Meat, Главни јадења

БРЗ ВИКЕНД РУЧЕК: Колбаси, бифтек и компири во тава

Направет брз ручек со многу месо и вкусни компири во тава. Потребни ви се неколку минути. Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо